Serialowa wersja "Interview With the Vampire"

Stacja AMC oficjalnie rusza z produkcją serialu opartego na powieści Anne Rice - "Interview With the Vampire". Produkcja powstanie na skutek zawartej w zeszłym roku umowy między autorką a stacją, która na jej mocy przejęła prawa do ekranizacji książek pisarki. Tematem umowy były książki z dwóch cyklów: "Kroniki wampirów" oraz "Dzieje czarownic z rodu Mayfair". Transakcja łącznie obejmuje 18 tytułów z obu serii książek, jednak najbardziej znaną jest pierwszy tom "Kronik wampirów", który już doczekał się ekranizacji i zdobył światowy rozgłos. W filmie "Wywiad z wampirem" z 1994 roku zagrali Brad Pitt, Tom Cruise, Kirsten Dunst i Antonio Banderas.

Twórcą i scenarzystą serialu będzie Rolin Jones, znany z takich produkcji jak "Zakazane imperium" oraz "Perry Mason". Głównym producentem będzie Mark Johnson ("Breaking Bad", "Rain Man", "Pamiętnik", "Zadzwoń do Saula"). Anne Rice oraz jej syn Christopher Otrzymali stanowiska producentów wykonawczych. 

Ta historia ma już miliony fanów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, nie możemy się doczekać, aby podzielić się nową interpretacją klasyki ożywionej przez Rolina i Marka.


Powiedział Dan McDermott, prezes AMC Networks i AMC Studio. Mark Johnoson dodał:


Wyzwanie, jakim jest zaadaptowanie dla telewizji przełomowej i niezwykle fascynującej pracy Anne Rice, jest zarówno onieśmielające, jak i ekscytujące. Mając wcześniej wyprodukowane filmy z pojedynczych dzieł, dostrzegam zarówno odpowiedzialność, jak i zobowiązanie, które jesteśmy winni materiałowi. Mocno wierzę, że dzięki AMC i Rolinowi Jonesowi jesteśmy przygotowani, aby sprostać temu wyzwaniu i zachwycić zarówno wiernego fana Anne Rice, jak i widza, który dopiero teraz odkrywa jej dzieła.

Serial będzie miał osiem odcinków, które prawdopodobnie zadebiutują na stacjach AMC i AMC Plus już w 2022 roku.

Fabuła "Interview With the Vampire"

Akcja książki rozpoczyna się w San Francisco, gdzie młody dziennikarz, w jednym z obskurnych hoteli przeprowadza wywiad nieznajomym, o intrygującym sposobie bycua, na którego wpadł przypadkowo na mieście. Przez następne godziny wysłuchuje najbardziej niesamowitej historii, jaką usłyszał w swoim życiu. Jest to opowieść wampira Louisa de Pointe du Lac, który mówi zarówno o swoim życiu jako śmiertelnika jak i wampira. Jego historia zaczyna się u schyłku XVIII wieku na plantacji w Luizjanie, następnie podróżuje przez okoliczne wsi aż do Nowego Orleanu, gdzie odbywa się przeszło 60 lat akcji powieści. Dalej Louis wraz z towarzyszką Claudią podróżują po świecie docierając do Paryża. W finale Louis opowiada o swoim pobycie w San Francisco i spotkaniu diabolicznego Lestata.

Książka "Wywiad z wampirem" została wydana w 1976 roku o stała się jedną z najlepiej sprzedających się powieści na całym świecie.