"Super Mario Bros.": powstaje ekranizacja kultowej gry

Mamy coś dla wszystkich fanów oldschoolowych gier wideo. Powstaje film animowany Super Mario Bros., z naprawdę świetną obsadą dubbingową! Gigant gier wideo, Nintendo, podzielił się tą wiadomością podczas czwartkowej prezentacji Nintendo Direct. Oprócz tego film twrzony będzie przy współpracy z i Illumination Entertainment oraz studiem Universal, które zajmie się jego dystrybucją. Założyciel Illumination, Chris Meledandri, i Shigeru Miyamoto z Nintendo, legendarny twórca Mario, będą głównymi producentami "Super Mario Bros.". Film reżyserują Aaron Horvath i Michael Jelenic ("Młodzi Tytani: Akcja! Film"). Autorem scenariusza jest Matthew Fogel, który ma na koncie takie tytuły jak "LEGO® PRZYGODA 2" oraz "Minionki: Wejście Gru".

Mario i Luigi to dwaj najbardziej ukochani bohaterowie w całej kulturze popularnej i jesteśmy zaszczyceni, że mamy wyjątkową okazję, aby tak blisko współpracować z Shigeru Miyamoto i zespołem Nintendo, o tak dużej wyobraźni, i możemy ożywić te postaci w filmie animowanym.

- powiedział Meledandri w oświadczeniu.

Współpracujemy z Chrisem [Meledandrim] i jego doświadczonym zespołem, aby nie tylko stworzyć film na licencji postaci, ale także nową rozrywkę, która ożywia Super Mario Bros. na ekranie i pozwala każdemu cieszyć się filmem, niezależnie od tego, czy zna grę

– powiedział Miyamoto w oświadczeniu i dodał:

Jak dotąd produkcja idzie bardzo dobrze, a obie strony wiele się od siebie uczą. Pokornie prosimy fanów, aby poczekali trochę dłużej na premierę i mamy nadzieję, że nie mogą się doczekać zobaczenia wyjątkowych postaci z Super Mario Bros. na dużym ekranie.

Pierwsza gra o przygodach super braciach Mario. trafiła do sprzedaży w 1983 roku, a dwa lata później zadebiutowała pierwsza odsłona "Super Mario Bros.", która do dziś jest najlepiej sprzedającą się serią gier wideo w historii. Gra już raz doczekała się ekranizacji. W 1993 roku do kin trafił film fabularny z Bobem Hoskinsem i Johnem Leguizamo w rolach głównych. Niestety, produkcja kosztująca blisko 50 milionów dolarów zarobiła zaledwie 21 milionów i okazała się klapą.

"Super Mario Bros.": Anya Taylor-Joy i Chris Pratt gwiazdami dubbingu filmu

Tytułowym dzielnym braciom hydraulikom głosów użyczą Chris Pratt, który wcieli się w Mario oraz Charlie Day, który wcieli się w Luigiego. W księżniczkę Peach wcieli się gwiazda "Gambitu królowej" Anya Taylor Joy, a w złego Bowsera - Jack Black. W filmie usłyszymy też głosy Keegana-Michaela Keya (Toad), Setha Rogena (Donkey Kong), Freda Armisena (Cranky Kong), Kevina Michaela Richardsona (Kamek) oraz Sebastiana Maniscalco (Spike). Oficjalne oświadczenie mówi, że wszyscy aktorzy zostali wybrani do ról "ze względu umiejętność uchwycenia wyjątkowego ducha swoich postaci".

 Film trafi na ekrany 21 grudnia 2022 roku.