Linia La Grande Classique de Longines mogłaby być synonimem połączenia słów "klasyka" i "szyk". Premierowo została ona pokazana w 1992 roku, ale na przestrzeni już prawie trzech dekad jej elegancja nabierała nowego charakteru, bo marka poszerzyła ofertę kolekcji o wiele nowych wersji. Mimo czasu, modele z tej emblematycznej kolekcji Longines są dalej aktualne i bardzo pożądane. Mówi się nawet, że to właśnie zegarki La Grande Classique de Longines przyczyniły się do zbudowania reputacji marki spod znaku uskrzydlonej klepsydry.

Najmodniejszy nocny błękit w zegarkach Longines

Tegoroczna linia La Grande Classique de Longines urozmaicona została o nowy kolor - kultowy już dla marki ciemny błękit, który znajdziemy na tarczach i paskach zegarków Longines. Dzięki temu kolekcja zachowuje ponadczasowość i elegancję, a z drugiej strony doskonale odpowiada na współczesne trendy. Delikatne i smukłe koperty tych czasomierzy to serce całej linii, która, jak zawsze w przypadku Longines, wyróżnia się unikalną konstrukcją, m.in. opatentowanym zintegrowaniem uszu do mocowania paska z deklem. Pasek zresztą został wykonany ze skóry aligatora i ma błękitny odcień lub jest bransoletą ze stali szlachetnej. 

Z jednej strony znajdziemy tu bardziej stonowane, ale wciąż eleganckie modele, z drugiej: zegarki wykładane brylantami.

Tarcze w kolorze nocnego błękitu mają słoneczny szlif, a my możemy przebierać między oznaczeniami w formie osadzonych kamieni i brylantów, cyfr rzymskich czy indeksów. Wszystkie eleganckie zegarki La Grande Classique de Longines można znaleźć w czterech rozmiarach: 24 mm, 29 mm, 36 mm i 37 mm, dlatego łatwo je dopasować do kobiecych i męskich nadgarstków.

Linia ta jest szczególnie lubiana przez eleganckie kobiety, takie jak ambasadorki marki Longines - Kate Winslet i Aishwarya Rai-Bachchan.