Jako planeta ograniczeń, odpowiedzialności i dojrzałości, Saturn nakazuje spłacić długi karmiczne. Lekcje Saturna dotyczą zdrowych granic oraz wdrażania samodyscypliny. Choć bywają trudne, na dłuższą metę ułatwiają życie. Niestety, jeśli chodzi o sprawy serce, powrót Ojca Karmy zwykle oznacza rozstania. Wiąże się z okresem niechcianej samotności lub poczuciem izolacji w związku. Nie myśl jednak, że czas spisać życie miłosne na straty. Otwórz się na transformację i zmianę podejścia do kwestii partnerstwa. 

Powrót Saturna - co oznacza w astrologii?

Powrót Saturna to dosłownie powrót "Planety Karmy" do pozycji, w której znajdowała się w chwili twoich narodzin. Ponieważ pełny obrót Saturna wokół Słońca zajmuje około 29,5 lat, każdy doświadcza go w wieku od 27 do 30 lat. Ten okres w Twoim życiu będzie niczym kubeł zimnej wody wylany na Twoją głowę. Każdy człowiek doświadcza przynajmniej jednego powrotu Saturna w zależności od tego, kiedy się urodził. Kalkulator Powrotu Saturna pomoże ci dokładnie określić, kiedy to zjawisko zagości w twoim życiu. 

Powrót Saturna sprawi, że Twoja trzydziestka będzie początkiem nowego rozdziału w miłości. 

Dlaczego powrót Saturna powoduje rozstania?

Saturn jest planetą, która rządzi czasem. Pewne relacje z upływem lat stają się silniejsze i ulegają poprawie. Inne więzi rozpadają się w szwach. Pozostają po nich tylko wspomnienia. Miley Cyrus zdecydowała się zakończyć swój dziesięcioletni związek z Liamem Hemsworthem podczas swojego powrotu Saturna. Stwierdziła, że "nie kochają się już tak jak kiedyś."  To dosyć częste podczas tego zjawiska. Związek, który dojrzewał przez wiele lat, ostatecznie dobiega końca. 

Space Frontiers/Getty Images

Astrologia radzi jednak, by nie martwić się na zapas. Randkowanie podczas powrotu Saturna nie zawsze kończy się złamanym sercem. Zdarza się, że w tym tranzycie życie miłosne rozkwita. Aby sprawdzić, z czym się zmierzysz, sprawdź, gdzie Saturn znajduje się w Twoim kosmogramie. Dom astrologiczny, w którym zamieszkał, wskaże, gdzie będą pojawiać się jego lekcje. To właśnie osoby z Saturnem w siódmym domu związków doświadczą największych miłosnych turbulencji.

Nic, co się wydarzy, nie będzie przypadkiem

Saturn powoduje rozłąkę u partnerów, którzy nie pasują do siebie na dłuższą metę. Tę prawdę początkowo trudno zaakceptować. Przekonasz się jednak, że miejsce Twojego eks zastąpi ktoś bardziej do Ciebie dopasowany. Powrót Saturna to nie koniec, lecz początek nowego cyklu trwającego od 27 do 31 roku życia. W tym ważnym okresie skupisz się na budowaniu solidnych fundamentów na przyszłość. Możliwe, że aby osiągnąć dojrzałość, będziesz musiała przejść przez okres samotności. Saturn staje na drodze lekkomyślnym decyzjom. W miłości powstrzyma Cię przed tym, co na dłuższą metę przyniosłoby nieszczęście. 

Tak więc, zanim obrazisz się na Saturna, zrozum, że jego powrót wspiera Twój rozwój. Powracający Saturn podejmie za Ciebie najtrudniejsze decyzje, które ukształtują Twoje życie w piękny sposób.