Na wybiegu zobaczyliśmy charakterystyczną estetykę COS, która wyzierała z fasonów, barw, rozwiązań projektowych i wykonania sylwetek. Nie zabrakło ponadczasowości, która jest w DNA marki i która kolejny raz udowodniła pierwszeństwo stylu nad modą. Poza tym mogliśmy ujrzeć drapowania, warstwowość, przeskalowane fasony w połączeniu z krawieckimi detalami i zupełnie nowatorskim podejściem do konstrukcji. "Przeciwności łączą się na styku prostoty i fantazji, na skrzyżowaniu elegancji i funkcjonalności. Swobodne podejście COS do sezonu stawia styl i funkcjonalność przed projektowaniem mody" czytamy zresztą w informacji prasowej COS. Było też parę zaskoczeń: motywy odzieży roboczej i nawiązania do streetwearu ramię w ramię z eleganckimi garniturowymi spodniami (wzbogaconymi o praktyczne kieszenie), graficznymi dzianinami, żakardem lat 70. i fakturami ziemi zdobiącymi bezrękawniki, swetry. Zastrzyk koloru w myśl dopamine dressing skandynawska marka zaserwowała nam w kanarkowej kopertówce ze sztucznego futra, ale też w innych akcesoriach - już bardziej w stylu high fashion. Kropkę nad i stawiają tu buty: zarówno masywne lakierki, jak i kozaki z wysoką cholewką. 

"Moda vintage" - książka o kupowaniu w second handach trafiła właśnie do przedsprzedaży. To must have czytelniczy na jesień 2021>>

Materiały o zrównoważonym pochodzeniu? Tych w nowej kolekcji COS nie brakowało.

Co ciekawe, marka nawiązała współpracę z uznaną agencją produkcyjną największych pokazów mody, to znaczy BUREAU BETAK. Wspólnie zaprojektowali wydarzenie z myślą o... ponownym wykorzystaniu siedzisk i mebli. Elementy scenografii zostały tymczasowo wynajęte albo będą podarowane nowym odbiorcom, by zyskać nowe życie. "Pokrycie sceny, zasłony i dywany z backstage’u pokazu zostaną przekazane Event Cycle – grupie, z którą łączy nas misja redukowania emisji odpadów. Partner wydarzenia współpracuje z instytucjami charytatywnymi w lokalnych społecznościach, pomaga w działaniach na rzecz szkół, przedszkoli i grup o specjalnych potrzebach. Wykorzystane materiały oddamy organizacjom i firmom z przemysłu eventowego, zjednoczonym w staraniach o budowanie ekonomii w zamkniętym obiegu surowców" czytamy. 

Najnowsza kolekcja H&M na jesień/zima 2021: outdoorowe stylizacje na każdą okazję>>