Netflix od dawna inwestuje nie tylko na rodzimym rynku, ale też szuka przepisu na przyciągnięcie subskrybentów przed ekran na innych kontynentach. Amerykański gigant chętnie wyciąga rękę m.in. do twórców znad Wisły. W ostatnich miesiącach do katalogu platformy streamingowej trafiły liczne filmy i seriale autorstwa Polaków. Głośno było o „Wielkiej wodzie” i „Sexify”. Widzowie pod każdą szerokością geograficzną szaleli na punkcie kolejnych „365 dni”. Teraz do tego grona dołączył romcom „Miłość do kwadratu bez granic”. Z danych opublikowanych przez firmę wynika, że między 21 a 27 sierpnia produkcja znalazła się na podium najchętniej oglądanych tytułów nieanglojęzycznych. W udziale przypadło jej zaszczytne drugie miejsce i aż 5,1 miliona odtworzeń. Przegrała jedynie z brazylijskim dokumentem „Przerwane życie: Sprawa Isabelli Nardoni”.

Polska komedia romantyczna znów jest hitem na Netfliksie. „Miłość do kwadratu bez granic” obejrzano już 5 milionów razy

Jeżeli zdążyliście zgubić się w natłoku premier, to przypomnijmy, że „Miłość do kwadratu bez granic” jest trzecią odsłoną cyklu. Imponujący wynik jest sporym zaskoczeniem, bo już poprzednia „Miłość do kwadratu jeszcze raz” nie miał najłatwiejszego startu. Co prawda sequel zadebiutował tuż przed tegorocznymi walentynkami, a unoszące się w powietrzu gorące uczucia (oraz wszechobecne różane bukiety i baloniki w kształcie serc) mogły skłonić publiczność do kliknięcia „play”. Jednak nastrój psuły negatywne opinie – pierwsza część (czyli po prostu „Miłość do kwadratu”) została surowo potraktowana przez krytyków. Okazało się, że miażdżące recenzje nie zepsuły widzom seansu. Chociaż 5 milionów robi wrażenie, to w lutym rozpisywano się aż o... 12 milionach! Zainteresowanie było na tyle duże, że Netflix szybko zadecydował o powrocie na plan zdjęciowy. I tak 23 sierpnia można było zapoznać się z nowymi perypetiami dobrze nam znanych bohaterów, co – jak już wiadomo – uczyniła liczba rzesza internautów.

O czym jest film? „Miłość do kwadratu” skupia się na zawiłych losach prowadzącej podwójne życie Moniki. Choć na co dzień pracuje jako nauczycielka, aby uporać się z długami ojca, po godzinach dorabia jako modelka na sesjach zdjęciowych. Podczas jednego ze zleceń poznaje popularnego dziennikarza i kobieciarza Enza. Na początku nie pałają do siebie sympatią, ale z czasem nawiązują nić porozumienia, co doprowadzi do znacznych komplikacji. Z kolei w trzeciej części szalony romans bohaterów zmierza ku wymarzonemu zakończeniu, ale bajkową atmosferę przerywa zadziwiająca nowina. W obsadzie znaleźli się Adrianna Chlebicka, Mateusz Banasiuk, Ina Sobala, Tomasz Karolak i Monika Krzywkowska.