Zdecydowanie jedna z najlepszych kolekcji Paris Couture Week był pokaz francuskiego domu mody Jean-Paul Gaultier, który dzięki Haiderowi Ackermannowi przypomniał nam ducha klasycznego wysokiego krawiectwa. Sylwetki omawiane były i są szeroko na łamach najważniejszych modowych tytułów, a wideo z pokazu obiegło social media. W recenzji pisałyśmy o kolekcji: "Niesamowita. Tak jednym słowem można określić kolekcję, którą dla domu mody Jean Paul Gaultier zaprojektował Haider Ackermann - specjalista od modowych spektakli, które poruszają serce. Wszystko w jego wersji haute couture się zgadzało: ukłon w stronę estetyki legendarnego JPG, sylwetki misterne i nienaganne, czyste linie, najlepszej jakości materiały, nawiązania do fotografii Irvinga Penna. Jest w tym jakieś ogromne uszanowanie dla tkanin, które układają się jak origami w sylwetki. Najlepsza kolekcja tegorocznego Paris Couture Week? Uznajmy to pytanie za retoryczne". 

Teraz okazuje się, że przyciągające show, które towarzyszyło jej premierze, nie odbyłoby się, gdyby nie utalentowany polski artysta. Pat Boguslawski, bo o nim wlasnie mowa, opracował choreografię na specjalne zamówienie Haidera Ackermanna i domu mody Jean-Paul Gaultier. To dzięki Boguslawskiemu modelki snuły się zmysłowo po wybiegu niczym gwiazdy starego Hollywood. 

W instagramowym poście, którzy opublikował choreograf i artysta, możemy przeczytać: "To jeden z najważniejszych pokazów, jakie zrobiłem w mojej karierze. Dziękuję Haiderze za przyjęcie mnie. Jesteś nie tylko niesamowitym projektantem, ale także piękną osobą, Twoja uprzejmość i sposób, w jaki traktujesz ludzi z szacunkiem, są inspirujące (...) Dziękuję Panu Jean Paulowi Gaultierowi, Atelier i zespołowi Jean Paul Gaultier, wszystkim modelkom. Bycie częścią tej chwili było czymś wyjątkowym"

Pochodzący z Łodzi Pat Boguslawski tańczył hip-hop, jazz i balet juz jako nastolatek, a po osiągnięciu pełnoletności wyjechał do Londynu, gdzie pracował jako model (chodził po wybiegach m.in. Dior, Rick Owens oraz Alexander McQueen). Studiował aktorstwo. Dziś pracuje jako Movement Director z najważniejszymi markami modowymi na świecie i jest jednym z przedstawicieli "nowej generacji innowatorów ruchu". Odpowiadał za kampanie i pokazy m.in. Alexander McQueen, Maison Margiela, Balenciaga, Gucci, Givenchy, Chanel, Versace, Fendi, Valentino oraz Louis Vuitton.