"Top 50 pizza" to plebiscyt, w którym wybierane są najlepsze pizzerie (nie pizze!) z całej Europy. W jury zasiadają: Barbara Guerra, Albert Sapere i Luciano Pignataro. Miejsca ocenia się pod względem szybkości obsługi, czystości lokalu, wystroju i oczywiście jakości składników pizzy. W tym roku pierwsze miejsce w rankingu zajął lokal 50 Kalò di Ciro Salvo z Londynu, który mieści się w okolicy Trafalgar Square. W czołówce jest też knajpa z Paryża i Kopenhagi. Polski lokal znalazł się na 42. pozycji, wyprzedziły go m.in. pizzerie z Aten, Barcelony i Lizbony. Ave Pizza o wyróżnieniu poinformowała na swoim Facebooku:

Jako jedyni w Polsce zostaliśmy docenieni przez znawców pizzy z serwisu 50toppizza.it. To daje nam jeszcze więcej energii do dalszego działania - czytamy na ich profilu.

Ave pizza to miejsce, które od lat jest obecne na warszawskiej mapie pizzerii, a dokładniej na Powiślu. Zjecie tu tradycyjną neapolitańską pizzę z pieca, który rozgrzewa się do temperatury 450 stopni. My też postanowiliśmy stworzyć subiektywny ranking najlepszych pizzerii w Polsce, które sami odwiedziliśmy. Oto one >>>