Niedawno pisaliśmy o polskiej marce BOHEMA Clothing, która stworzyła buty ze skóry jabłek. Na koncie mają już produkty uszyte z liści ananasa i skóry kaktusa. Teraz do grona innowacyjnych marek z polskim rodowodem dołącza Christine Granville. To producent zegarków, który w ramach rosnącej świadomości ekologicznej i idei zero waste poszerzył kolekcję o wegańskie paski.

Paski wykonane są z materiału wytworzonego ze skórek jabłek. Marka nawiązała współpracę z włoską firmą specjalizującą się w przetwarzaniu odpadów przemysłowych z jabłek w nowe surowce. Firma wykorzystuje biologiczne pozostałości przemysłowe z produkcji soków jabłkowych i tworzy z nich innowacyjne produkty - między innymi wegańskie skóry. Głównym składnikiem materiału są pozostałości po jabłkach, które w szczycie sezonu wytwarzane są w ilościach około 500 ton na dobę. Cały proces tworzenia materiału polega na obróbce pozostałości po jabłkach. Skóra z jabłek jest delikatna i porównywalna do skóry naturalnej zarówno z wyglądu, jak i pod względem funkcjonalności. - czytamy w informacji prasowej marki Christine Granville.

Paski z wegańskiej kolekcji są dostępne w czterech różnych kolorach: czerwony, niebieski, biały i żółty w cenie 859 zł.

Przypomnijmy, że skórę z jabłek tworzy też polski start-up Bio2Materials. Ich produkt jest w 100% biodegradowalny i pozbawiony szkodliwych dla zdrowia substancji. Głównym składnikiem materiału są wytłoki z jabłek. Jak czytamy na stronie Bio2Materials, to największy odpad organiczny z przetwórstwa owocowo-warzywnego w Polsce.