Dwadzieścia najlepszych lodziarni w Europie to wybór czytelników portalu The Guardian. Jako wskazówki podróżnicze wymieniają nie tylko najpopularniejsze turystycznie kraje i legendarne miejsca, ale też nieoczywiste perełki. Czym kierowano się w wyborze? Zapunktowały na pewno oryginalne smaki, instagramowe kompozycje deserów i świetna jakość. 

#UnicornLatte - nowy trend kulinarny na bazie super foods>>

Polskie lodziarnie? Ranking zwykle otwierają modne miejsca i te, które dopiero powstały. Tymczasem ceniony zagraniczny serwis docenił klasykę, która wielu Polakom znana jest od lat. Lody Roma, bo o nich właśnie mowa, można znaleźć na ulicy Rydygiera 5 we Wrocławiu, po mniej popularnej wśród turystów stronie Odry. Co zachwyciło The Guardian? Wątek historyczny - lodziarnia została otwarta w 1946 roku przez dwóch żołnierzy, Włocha i Polaka oraz piękna okolica (można kupić lody i przejść się na spacer wzdłuż rzeki). Przede wszystkim jednak doceniono to, że od lat Lody Roma serwuje kremowe i charakterystyczne desery, które są naturalne i zdrowe, a jednocześnie właściciele miejsca nie stronią od oryginalnych i sezonowych specjałów: czarny sezam, dynia czy tęczowe lody.

Joga na zewnątrz? Warto! Przeczytaj, dlaczego>>

W rankingu znalazły się też takie lodziarnie, jak La Martinière na Île de Ré (Francja), Martine Lambert w Paryżu, Amorino w Nîmes (Francja), Gelateria Duse da Giovanni w Rzymie, Gelateria Il Doge w Wenecji, Chalet Ciro w Neapolu, Bella Blu Gelateria w Puglii, Süßfein w Berlinie, Ballabeni w Monachium, Brymor w North Yorkshire, Craig’s Farm Dairy w Weymouth, Green & Jenks w Monmouth, Nicholls of Parkgate w Cheshire, SottoZero na Malcie, Roberto Gelato w Utrechcie, Casa Mira w Maladze, Isoteket w Kopenhadze, Gelarto Rosa w Budapeszcie, Emanha w Figueira da Foz (Portugalia). 

Wybieracie się niedługo do Wrocławia? Spróbujcie koniecznie Lodów Roma i przekonajcie się sami, czy są to najlepsze lody w Polsce (i w Europie!).