To święto mody odbyło się na warszawskim Torze Służewiec. Na wybiegu zaprezentowano aż dziesięć kolekcji polskich projektantów. Tym razem motywem przewodnim jednego z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce było hasło Reflection. Moda to nie tylko ubrania, kroje i wzory, ale przede wszystkim refleksja na temat rzeczywistości. To, jak się zmienia i jak bardzo może nas jeszcze zaskoczyć udowodnili nam najwybitniejsi projektanci.

Duet MMC traktuje modę, jako odbicie osobowości bez względu na płeć, przynależność i pochodzenie. BIZZU tworząc jesienno-zimową kolekcję myślał o ruchu i zmianie. Projektantka VICHER, która inspirowała się Joanną D’Arc, przekonuje kobiety, że: „to jest nasz czas”. Z kolei Lidia Kalita zabrała publiczność do świata „Alice in Fashionland”, czyli świata marzeń i kobiecości. Wśród pokazów nie mogło zabraknąć również #Rethinkfashion marki Perwoll i Macieja Zienia, kolekcji która na pierwszym miejscu stawia ekologię, upcyclingując ubrania.  

mat. prasowe

Duplo zaprezentowało kolekcję w ramach projektu #duploinspiruje. To już tradycja, że chrupiący i orzechowy batonik wspiera młode pokolenie projektantów. Tym razem kreacje inspirowane kształtem, opakowaniem i wyjątkowym smakiem Duplo stworzyła Maja Pilarek. Projektantka umiejętnie połączyła w niej charakterystyczne dla batonika wyżłobienia z tematem odbicia.  

O fryzury zadbała marka Syoss i mistrz fryzjerstwa, Piotr Sierpiński. Podczas Party Fashion Night odbył się także specjalny, olśniewający pokaz marki, w którym zobaczyliśmy na wybiegu m.in. Marcelinę Zawadzką i Paulinę Krupińską. Makijaże do wszystkich pokazów to zasługa ekspertów z AA Wings of Color. Biżuteria, którą mogliśmy podziwiać na wybiegu to projekty marki Apart.