O filmie "Nowy początek"

Już dzisiaj wieczorem zaczyna się 76. festiwal filmowy w Cannes. Europejskie święto kina otwiera pokaz filmu „Jeanne du Barry”, opowiadającego o kochance króla Francji, Ludwika XV. W rolę władcy wciela się Johnny Depp, który powraca po latach na wielki ekran. W prestiżowej sekcji filmów krótkometrażowych Short Film Corner, zaprezentowany będzie film "Nowy początek". Produkcja ta wygrała polską edycję jednego z największych konkursów filmowych na świecie 48 Hour Film Project. 7-minutowy film w reżyserii Daniela Szajdeka opowiada historię pracowników zakładu pogrzebowego, który odwiedza dziewczyna.  Mała bohaterka twierdzi, że jest wcieleniem ich zmarłego ojca. Trójka mężczyzn staje przed dylematem, czy uwierzyć i zacząć dialog tatą.  

Zobacz też: Robert De Niro czy Al Pacino – który aktor był przystojniejszy w młodości? Internauci dokonali wyboru

Angaż do Short Film Corner jest nagrodą za wygraną w konkursie 48 HFP. Produkcja znalazła się też w finale Festiwalu Filmapalooza w Los Angeles. Teraz obejrzą go najważniejsze osoby w branży kina. "Nowy początek" zostanie wyświetlony we Francji 22 maja. Cały festiwal w Cannes potrwa do 27 maja. 

Zobacz też: Jan Komasa debiutuje w Hollywood. W thrillerze "Anniversary" wystąpią gwiazdy znane z produkcji "Wilk z Wall Street" i "Bridgertonowie"