Kanye West zaprezentował swoją nową kolekcję. Tak, "Yeezy 4" ujrzała światło dzienne na nowojorskim tygodniu mody, jednak nie w Madison Square Garden. To już czwarta odsłona projektów gwiazdora, która jak zwykle wzbudziła kontrowersje. Przypominamy, że ostatnim motywem przewodnim były ogromne pastelowe futra oraz detale w postaci koralików i diamentów. Tym razem Kanye zwrócił się ku modzie ulicznej, prezentując surową, minimalistyczna estetykę. W jesiennej kolekcji pojawiły się jednoczęściowe kostiumy w cielistych, spranych kolorach, kożuchy, wielkie wełniane swetry oraz militarne bluzy z kapturem. Niektórym zestawom towarzyszyły medaliony, choć w tej kolekcji szczegóły były mniej istotne. Za to wzrok skutecznie przykuwały buty. Już nie sportowe Yeezy (które pojawiły się w kilku stylizacjach), a kozaki za kolano o szerokiej cholewce. W różnych wariantach - czarnym, pastelowym, transparentnym. Tego samego dnia przed rozpoczęciem pokazu Kim Kardashian przechadzała się w nich po Nowym Jorku.

Raper nie byłby sobą, gdyby premierze jego kolekcji nie towarzyszyły skandale. Modelki oczekiwały na pokaz stojąc na trawniku w pełnym słońcu, pomimo panującego upału. To sprawiło, że zamiast stać na baczność niektóre z nich zaczęły się pokładać, a inne przynosiły im butelki wody. Dziewczyny zostały ustawione tak, by ich stroje przywodziły na myśl paletę barw, od najjaśniejszych do najciemniejszych tonacji. Począwszy od spranej bieli, po beż, kolor oliwkowy i czerń. Występ rozpoczął się z dużym opóźnieniem. Na wybiegu nie było żadnej "białej", czy stuprocentowo czarnej kobiety - na castingu do pokazu mogły pojawić się wyłącznie dziewczyny "mieszanej rasy". Zabroniono im również noszenia makijażu, a na samym pokazie większości modelek zaczesano włosy do tyłu, by podkreślić ich "surową" urodę. Tłem muzycznym były utwory rodem z filmu science fiction. 

Pokaz kolekcji Kanye Westa "Yeezy Season 4" - ZDJĘCIA >>

Na pokazie "Yeezy Season 4" poza gwiazdami światowego formatu nie zabrakło również polskich blogerek. Kolekcję na żywo udało się zobaczyć Jessice Mercedes oraz Maffashion, które zrelacjonowały wydarzenie w swoich social mediach. 

Pokaz kolekcji Kanye Westa "Yeezy Season 4" fot. @jemerced

Pokaz kolekcji Kanye Westa "Yeezy Season 4" fot. @maffashion_official