"The Batman": Robert Pattinson jako Bruce Wayne

W maju zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Warner Bros finalizuje rozmowy z Robertem Pattinsonem dotyczące roli Batmana w nowej części przygód superbohatera DC. Wieści szybko zostały potwierdzone - aktor zdecydował się wziąć udział w filmie "The Batman" w reżyserii Matta Reevesa  ("Wojna o planetę małp", "Ewolucja planety małp", "Pozwól mi wejść" "Felicity") z premierą zaplanowaną na 2021 rok, a zdjęcia ruszyły na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy. 

Gwiazda "Stranger Things" w nowym filmie Netflix! W obsadzie znaleźli się również Henry Cavill, Sam Claflin oraz Helena Bonham Carter>>

W branży filmowej mówi się już teraz, że jego charyzma może zapewnić "The Batman" prawdziwy sukces i odświeży wizerunek tego superbohatera, chociaż fani serii podchodzą ostrożnie do angażu Pattinsona i obawiają się, że łatka filmowego wampira przyćmi nowy film o Gotham. Warto jednak zauważyć, że Robert Pattinson znany jest nie tylko z roli Edwarda w "Zmierzchu", ale też filmów takich jak "Good time", "The Rover", "Woda dla słoni" i zdążył już przekonać widzów o swoim wszechstronnym talencie. Jak poradzi sobie w "The Batman"? Zapowiedź nowej produkcji możecie zobaczyć poniżej:

Przypomnijmy, że w tę postać wcielili się m.in. Michael Keaton, Val Kilmer, George Clooney, Christian Bale czy Ben Affleck. Ten ostatni zresztą pracował również przy scenariuszu do najnowszej części "Batmana". Oprócz Roberta Pattinsona angaż do "The Batman" otrzymali Zoe Kravitz (jako Catwoman), Paul Dano (Człowiek-zagadka), Colin Farrell (Pingwin), John Turturro (Carmine Falcone), Jeffrey Wright (Commissioner Gordon), Andy Serkis (Alfred) oraz Peter Sarsgaard (póki co nie zdradzono jego roli).

Ten polski film jest hitem Netflix w wielu krajach. I nie chodzi o "365 dni">>

Premiera filmu "The Batman" planowana jest na 25 czerwca 2012 roku.