Rok 2022 nie dobiegł jeszcze końca, a lotniska już mogą się poszczycić imponującymi statystykami. Warszawski port im. Fryderyka Chopina obsłużył w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy około 11 milionów pasażerów. W rekordowe dni do odprawy stawało ponad 50 tysięcy osób. Choć większości lotnisko kojarzy się pozytywnie, to trudno zaprzeczyć, że przygotowania do podróży i procedury bezpieczeństwa są czasochłonne i mogą wywoływać stres. M.in. z myślą o tych, którzy wakacyjny relaks chcą poczuć, jeszcze zanim przestąpią próg samolotu, powstały strefy VIP Line. Jedną z nich znajdziemy na stołecznym lotnisku. Z tego wyjątkowego salonu dla najbardziej wymagających pasażerów warto skorzystać także podczas podróży służbowej – komfortowe warunki pozwalają na efektywną pracę w ciszy i spokoju niemal do momentu wejścia na pokład. 

VIP Line na Lotnisku Chopina / mat. prasowe

Co oferuje strefa VIP Line na Lotnisku Chopina?

Zacznijmy od początku. VIP Line to nie tylko specjalnie wydzielona strefa na samym lotnisku. Usługa obejmuje także oddzielny, ogrodzony parking, na którym goście mogą pozostawić swoje auta na czas podróży. Obsługa dba o pasażerów od momentu pojawienia się na terenie lotniska aż do wejścia na pokład. Strefa ma indywidualną kontrolę biletowo-bagażową, celną i paszportową. Nie trzeba więc stać w kolejkach, szukać komfortowego miejsca siedzącego, a nawet pilnować czasu odlotu. Po płycie lotniska pasażerowie podróżują elegancką limuzyną, a każdy z gości sam decyduje, czy chce się pojawić w samolocie jako pierwszy, czy jako ostatni. 

VIP Line na Lotnisku Chopina / mat. prasowe

Zanim jednak tak się stanie, klienci VIP Line mogą skorzystać z udogodnień, które oferuje strefa. Salon położony jest z dala od głównej części terminala i zachwyca eleganckimi, luksusowymi wnętrzami. Można tu odświeżyć się przed/po podróży, odpocząć, popracować, a nawet przeprowadzić telekonferencję lub klasyczne spotkanie (na specjalne życzenie istnieje możliwość zorganizowania obsługi i poczęstunku dla gości klienta). Oczywiście każdy z gości ma także dostęp do szerokopasmowego internetu.

VIP Line na Lotnisku Chopina / mat. prasowe

Strefa VIP Line Lotniska Chopina ze specjalną nagrodą

Wyjątkowe miejsce, które stworzył największy polski port lotniczy, docenili nie tylko klienci, ale również kapituła konkursu Luksusowa Marka Roku. 21 listopada 2022, Strefa VIP Line Lotniska Chopina otrzymała nagrodę w kategorii „Najwyższa Jakość”. 

„Tytuł Luksusowej Marki Roku dla strefy VIP Line to docenienie starań całego naszego zespołu. Bardzo cieszę się, że usługa, która 10 lat temu została udostępniona komercyjnie pasażerom Lotniska Chopina, zyskała uznanie i na trwałe wpisała się w ofertę ekskluzywnych propozycji dla klientów warszawskiego portu lotniczego” – powiedziała Anna Dermont, rzeczniczka PPL.

Wręczenie nagród Luksusowej Marki Roku / Łukasz Giersz