Styczeń to dla wielu z nas czas zmiany nawyków, także tych żywieniowych. Nie dziwi więc popularność inicjatywy „veganuary”, czyli rozpoczynania nowego roku od przychylnego spojrzenia na soczewicę, mleko owsiane, śmietankę kokosową i świeże warzywa. Jeśli Ty także postanowiłaś zrobić coś dobrego dla siebie, zwierząt i planety, ale wertowanie książek kucharskich zakończyłaś na rozdziale „jak gotować strączki”, mamy dobrą wiadomość. Nice To Fit You, jako pierwsza polska firma cateringowa, otrzymała prestiżowy certyfikat V-Label. Co to dla nas oznacza? W 100% wegańską, zbilansowaną i obłędnie smaczną dietę pudełkową, która skradnie serca nie tylko roślinożercom. 

Chcesz wiedzieć, kto jeszcze skorzysta na Twojej nowej diecie? Zawdzięczamy im obsypane kwiatami łąki i uginające się od owoców gałęzie jabłoni. To dzięki nim na nasze talerze trafia ponad 1/3 roślinnych produktów spożywczych! Wiesz już, o kim mowa? O pszczołach!  W Nice To Fit You  za każdy dzień na diecie Veggy lub 100% Vegan można zaadoptować 10 leśnych zapylaczy. W ramach współpracy z PSZCZELARIUM milion pszczół zyska nowe ule, a my szansę na lepszą przyszłość.

Jedz tak jak czujesz

Czym właściwie jest certyfikat V-Label? To międzynarodowe odznaczenie dla produktów, żywności i usług będące gwarancją w pełni roślinnego składu i etycznego procesu produkcji. W praktyce oznacza to, że na żadnym etapie powstawania nie wykorzystano surowców pochodzenia zwierzęcego. Nad weryfikacją czuwa wykwalifikowany zespół, dzięki czemu wegetarianie i weganie mogą mieć pewność, że charakterystyczne logo V-Label jest sprawdzonym źródłem informacji. A tym samym wiedzą, że sięgają po produkty zgodne z ich zasadami i wartościami. Co więcej, nie jest to pierwszy wiarygodny certyfikat w kolekcji Nice To Fit You. Już wcześniej firma mogła pochwalić się znakiem Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!.

Na próbę, na dłużej, od czasu do czasu

Co może lepiej przekonać do przejścia na weganizm niż pyszne, domowe jedzenie? Jeśli zastanawiasz się nad przetestowaniem diety roślinnej, bez obaw wybierz menu 100% Vegan lub Veggy. Na stronie Nice To Fit You czekają także diety bez wykluczeni produktowych. Wygodna i intuicyjna aplikacja mobilna pozwala na maksymalną elastyczność w komponowaniu jadłospisu. Możesz dowolnie układać swoją dietę, a nawet wybierać pojedyncze posiłki z poszczególnych planów.

Niezależnie od tego, czy dieta wegańska na stałe zagości w Twojej kuchni, czy zdecydujesz się na podejście w duchu fleksitarianizmu, Nice To Fit You zawsze dostarczy Ci świetnie zbilansowane i smaczne posiłki. Nad prawidłowym doborem składników czuwają doświadczone dietetyczki. A najlepsze produkty pozyskiwane są od starannie wyselekcjonowanych dostawców.

Przykładowe menu w diecie 100% Vegan

Zdecydowałaś się spróbować diety wegańskiej z pomocą Nice To Fit You? To świetnie! Pozostaje pytanie, co dokładnie może wylądować na Twoim talerzu. Przedsmak dań, które smakiem przewyższają niejedną restaurację, znajdziemy na stronie firmy. W menu nie zabrakło m.in. naleśników z jaglanym kremem raffaello, bajgli z hummusem i pieczonym burakiem, sałatki z komosom ryżową, bułeczek bao z wegańskim kurczakiem czy lasagne z beszamelem. W pudełku z deserem znaleźć możesz mango lassi, truskawki pod kokosową kruszonką lub ciasto kawowo-czekoladowe. I co najważniejsze, pamiętaj, że zawsze możesz zamienić tofurnik z granatem na klasyczny sernik. Chociaż po skosztowaniu wegańskiego menu Nice To Fit You nie dajemy gwarancji, że kiedykolwiek zatęsknisz jeszcze za „tradycyjną” dietą!