"Jesteśmy piękni, czyniąc dobro"

Martyna, Magda, Justyna i Rafał w ramach specjalnej, podcastowej akcji marki Douglas spotkali się z wyjątkowymi bohaterkami, dzięki którym świat codziennie staje się piękniejszy - po prostu! Kim są? Co robią? Jak przeżywa się życie, poświęcając je innym? Posłuchajcie. 

Katarzyna Klimiuk-Bibik w "DALEJ Martyna Wojciechowska" 

Martyna Wojciechowska swój podcastowy debiut zaliczyła stosunkowo niedawno i stworzyła kanał DALEJ. Jednak na przestrzeni lat, w ciągu swoich licznych podróży odbyła mnóstwo rozmów z wyjątkowymi i inspirującymi kobietami. 

Jak sama mówi, macierzyństwo jest najodważniejszą i najważniejszą podróżą jej życia, a w odcinku z cyklu  "Jesteśmy piękni, czyniąc dobro" do rozmowy na swoim kanale zaprosiła Katarzynę Klimiuk-Bibik, która jest mamą zastępczą 15 dzieci. 

"W tej rozmowie będzie wiele bólu, smutku i żalu, bo niestety nasz system nie działa tak, jak powinien i wciąż jest wiele do naprawienia, żeby żadne dziecko nie musiało już nigdy więcej przechodzić przez piekło. Ale jest też w tej rozmowie wiele nadziei, bo historie uratowanych dzieci pokazują, że zmieniając życia jednego człowieka zmieniamy cały świat. Zapraszam" - opowiada Martyna. 

Ta rozmowa poruszyła nie tylko Martynę - oto, co o rozmowie piszą słuchaczki: 

Sama jestem mamą. I może dlatego słuchanie o krzywdzie dzieci jest jeszcze cięższe, niż kiedy byłam młodsza. Płaczę myśląc o tym, ile dzieci jest samotnych, nieszczęśliwych i niekochanych. Jestem wdzięczna, że istnieją tacy ludzie jak Pani Kasia.  Ogromne podziękowania dla niej za to co robi.

Cudowna dziewczyna! To straszne, jak bardzo te dzieci cierpią. Ta niesprawiedliwość i bezsilność mnie dobija...  Niesamowity wywiad, mądry, pełen ciepła. Widać wyraźnie tę determinację - tyle mądrości jest w tej dziewczynie. Chciałabym tak mądrze wychowywać dziecko.

Prawdziwy anioł zszedł na ziemię!

Posłuchaj pozostałych odcinków: 

Magda Mołek porozmawiała z położną i antropolożką Polą Tyniec o pięknie narodzin i transformującej sile porodu w "W moim stylu". Justyna Mazur spotkała się z Idą Karpińską, która miała niewiele ponad trzydzieści lat, świetną sytuację zawodową i osobistą, kiedy usłyszała diagnozę. Rak szyjki macicy. Jej opowieść usłyszycie w odcinku "Życie wycenione na 30 groszy". Rafał Gębura do swojego studia zaprosił Ewę Szczepańską, wieloletnią wolontariuszkę hospicjum, która dzieli się dobrem z pacjentami. Ta rozmowa to 24 minuty czystego piękna! 

Wszystkich odcinków z cyklu "Jesteśmy piękni, czyniąc dobro" posłuchacie na YouTube.com (na kanałach twórców), a także na dedykowanej platformie Douglas - TUTAJ