Przez duże okna do przestronnych wnętrz wpadają ciepłe promienie słońca malując niepowtarzalne obrazy i wprowadzając magiczną atmosferę. Bezkres fal i widok na francuskie ogrody czy pobliski park podkreślają wyjątkowość miejsca. Hotel oferuje 126 przestronnych pokoi i apartamentów, utrzymanych w szlachetnej kolorystyce, przeplatają się tutaj spokojne odcienie beżu i mocniejsze plamy karmazynu, gdzieniegdzie złamane złotem, zielenią i błękitem.

Wnętrza zachwycają subtelnym połączeniem współczesności z akcentami Art Noveau. Goście tego wyjątkowego hotelu mogą skorzystać z wielu udogodnień i rozrywek. Spędzić czas w przytulnej bibliotece z książką w ręku albo oddać się grze w szachy, czy bilard.


W ofercie znajduje się też możliwość skorzystania z salonu Dr Irena Eris Beauty Partner. Indywidualnie dobierane, autorskie zabiegi na twarz, odprężające masaże oraz zmysłowe rytuały nie tylko pozwolą zadbać o urodę, ale też zrelaksować się po długim dniu. Dopełnieniem oferty jest szeroki wachlarz zabiegów z wykorzystaniem technologii Dr Irena Eris REVICORE Hi--Tech System: oxybrazja, remodeling ultradźwiękowy, mezoterapia bezigłowa, infuzja tlenowa, mikrodermabrazja diamentowa, masaż próżniowy - DERMADRENAGE, radiofrekwencja RF-Biolaser oraz najwyższej jakości kosmetyki do pielegnacji domowej Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE, które można  zakupić na miejscu.

Do dyspozycji gości Sofitel Grand Sopot jest również basen z hydroterapią i basen lodowy oraz sauna fińska i parowa. Przestrzenna sala Sofitel Fitness wyposażona jest też w sprzęt firmy Kinesis. Z kolei dla najmłodszych hotel oferuje pokój zabaw wyposażony w przeróżne gry i zabawki.

Na specjalne życzenie bez względu na porę roku concierge może też zorganizować zajęcia sportowe czy wycieczki krajoznawcze. Na gości czekają również wyjątkowe miejsca. W Le Bar można wypić aromatyczną kawę i zjeść słodki deser, a w każdy weekend posłuchać muzyki na żywo, natomiast w porze lunchu czy kolacji rozsmakować się w potrawach serwowanych w restauracji Grand Blue, gdzie Szef Kuchni Tomasz Iwańca zadba o ucztę dla podniebienia dla nawet najbardziej wymagających gości, a podczas posiłku można podziwiać fantastyczny widok na morze.

Hotel dysponuje też salą balową, która jest wyjątkowym miejscem na szczególnie ważne uroczystości, spotkania biznesowe czy konferencje. Dla tych, którzy łączą odpoczynek z pracą, Grand Sopot oferuje dodatkowo sześć sal konferencyjnych wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt audiowizualny. Warto też wspomnieć, że od 1927 r. hotel należy do ulubionych miejsc znakomitych gości, a w gronie osobistości, które odwiedziły wtedy Hotel Grand były między innymi: Josephine Baker, Marlena Dietrich, Charles de Gaulle czy Książę Albert II.