Pluton w Wodniku w marcu 2023 to kolejne zjawisko, które szturmem przejdzie przez nasze życie. Chociaż rozpocznie się wkrótce, potrwa aż 20 lat. Zmiany, jakie wniesie, będą drastyczne, lecz rozłożone w czasie. Głęboka transformacja zajdzie w sferze technologii, medycy i naszych ideałów. Wizja przyszłości diametralnie się zmieni. Nic już nie będzie pewne. Na co się nastawić?

Energia Plutona - upadek starego świata

Pluton jest planetą głębokiej transformacji. Włada cyklami śmierci i odrodzenia. Porównuje się go do mitycznego Feniksa. Dokonuje destrukcji, aby następnie odrodzić się z popiołów i przybrać nową formę. Planeta Pluton oznacza naszą podświadomość oraz mroczne rzeczy, które zamiatamy pod dywan. Ten astrologiczny "pan ciemności" reprezentuje największe pragnienia, najgłębsze lęki oraz skrzętnie ukrywane prawdy. Działa za kulisami życia, wywołując niesamowite przemiany. To, jak bardzo pozwolimy mu na siebie wpłynąć, zależy od naszego poziomu świadomości.

Pluton porusza tematy związane ze śmiercią oraz odrodzeniem. Oswaja nas z utratą, odpuszczeniem i zmianami, które zachodzą w tym duchowym procesie. 

Śmierć budzi lęk, niezależnie od tego, czy mówimy o niej w przenośni, czy dosłownie. Gdy planeta Pluton staje się aktywna, w naszym życiu coś zaczyna dobiegać końca. W marcu po kilkunastu latach Pluton przejdzie z Koziorożca do Wodnika. Ujawni, gdzie władza została nadużyta i zaprowadzi nowy porządek. Pozostanie w znaku powietrza przez kolejnych 20 lat. Poruszy serca, umysły i nogi ludzkości, albowiem Wodnik to spec od rewolucji.

Pluton w Wodniku - na co się przygotować?

Pluton w Wodniku zakwestionuje nasze teraźniejsze życie. W skali światowej ten aspekt zapowiada przemiany związane z internetem, technologią i wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Już nie będziemy niezastąpieni w pracy. Może się okazać, że z dnia na dzień zostaniemy wyręczeni przez robota. Wodnik zawalczy o wolność osobistą oraz położy nacisk na autentyczność. Na poziomie duchowym przeniesie nas do głębszej i bardziej przebudzonej wersji naszego prawdziwego "ja". Oto sfery, w których Pluton w Wodniku wywoła pewne zmiany w trakcie swojej 20-letniej podróży:

  • Upadek autorytetu politycznych liderów i przywódców duchowych
  • Większy nacisk na indywidualizm
  • Transformacja struktur władzy w biznesie i administracji
  • Taktyka kontroli umysłu za pomocą technologii
  • Boom technologiczny dotyczący robotów ze sztuczną inteligencją
  • Ujawnienie podejrzanych praktyk firm technologicznych
  • Technologia mikroczipów
  • Rewolucyjne osiągnięcia w medycynie wykorzystujące dźwięk, fale radiowe i lasery
  • Rozwój alternatywnych praktyk leczniczych
  • Nowy internet – Web3. 

Dodatkowo w marcu 2023 planeta Saturn zmieni znak zodiaku, przenosząc się z Wodnika do Ryb. Wspólnie te dwa zjawiska nieuchronnie zmienią naszą rzeczywistość.