Kino plenerowe w Warszawie - repertuar 2019

Nie wiesz co robić w letnie wieczory? Zabierz znajomych albo rodzinę i wybierz się zobaczyć film pod chmurką. Wszystkie inicjatywy związane z kinem letnim w Warszawie od kilku lat kumulują się w jednej akcji pod nazwą Filmowa Stolica Lata. Tegoroczna edycja oficjalnie wystartowała 25 czerwca na Polu Mokotowskim. W ramach otwarcia warszawiakom i gościam wyświetlony został oscarowy hit 2015 roku pt. "Whiplash" (reż. Damien Chazelle).

Przez ponad dwa miesiące w 33 miejscach w Warszawie będzie można obejrzeć aż 280 różnych filmów. Wszystkie pokazy są bezpłatne, ale liczcie się z limitem miejsc narzucanym choćby przez liczbę leżaków. Wyświetlane ekranizacje organizatorzy podzielili na różne cykle zróżnicowane pod względem dni tygodnia. Od wtorku do niedzieli będziemy mogli w warszawskich kinach letnich oglądać filmy z różnych kategorii.

Najciekawsze miejscówki kin plenerowych w Warszawie - wybór ELLE

Kino plenerowe w Warszawie: Kino Letnie Lolka

Pub Lolek to dobrze znany lokal na Polu Mokotowskim a już 21 czerwca zamieni się w miejsce spotkań słuchaczy Radia Kolor, którzy lubią poleżakować, napić się pysznej lemoniady i w gronie znajomych (i nieznajomych) porozmawiać oraz obejrzeć film. W środowy wieczór widzowie będą mogli obejrzeć nagrodzoną Oscarem produkcję "Kształt Wody". Każdy seans będzie się rozpoczynał o godzinie 21:00.

Kino plenerowe w Warszawie: Oscary na Zaciszu

W niedzielę 30 czerwca rozpocznie się sezon kina letniego na Targówku. Przed Domem Kultury Zacisze w każdą niedzielę będzie można obejrzeć film nagrodzony Oscarem. Sezon rozpocznie się 30 czerwca od filmu, który w zeszłym roku zdobył aż 15 nagród. Mowa o "Bohemian Rhapsody". Początek projekcji o godzinie 21:30.

Kino plenerowe w Warszawie: Retro kino samochodowe

Marzysz o romantycznej randce albo wyjątkowym wieczorze z rodziną czy znajomymi? Spółka MARYWILSKA 44 i Białołęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na cykl darmowych seansów dla zmotoryzowanych kinomaniaków. Projekcje będą miały miejsce na parkingu Kompleksu Handlowego MARYWILSKA 44.

Repertuar

28.06, godz. 21:30 - "Praktykant" (reż. N. Meyers)

26.07, godz. 21:30 - "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (reż. P. Genovese)

30.08, godz. 21:00 - "W starym, dobrym stylu" (reż. Z. Braff)

 

Kino plenerowe w Warszawie na plaży


 

Czy Wawer może być romantyczny? Od 1 lipca rozpoczyna się sezon kina plenerowego na wawerskiej, nomen omen, Plaży Romantycznej. Pierwszy film to zdobywca 6 Oskarów i musical, który zachwycił wszystkich:  La La Land w reżyserii Damiena Chazelle. Projekcje na plaży będą się odbywać w każdą niedzielę do końca sierpnia (w lipcu o 21.30, a w sierpniu o 21:00).


Kino Letnie w Elektrowni Powiśle


 

Już w najbliższą sobotę 29 czerwca, na jednym z placów Elektrowni Powiśle rozpocznie się wyjątkowy cykl kina letniego. Na wszystkich miłośników seansów pod gołym niebem czekają filmy dokumentalne, które miały swoje premiery podczas ostatnich edycji znanego festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Festiwalowy repertuar został podzielony na pięć sekcji tematycznych: modne, muzyczne, pasjonujące, fotograficzne, smaczne.

W repertuarze Kina Letniego w Elektrowni Powiśle znajdą się filmy o projektantach i kreatorach mody oraz zjawiskach popkultury (MODNE), o bezkompromisowych artystkach i artystach (MUZYCZNE), o ludziach pełnych pasji, realizowanej w nieoczywisty sposób (PASJONUJĄCE). Znajdzie się też coś dla fanów fotografii (FOTOGRAFICZNE) i pysznego jedzenia (SMACZNE). W piątki seanse rozpoczynają się o godz. 19:30, a w niedziele o 17:30.

Plenerowe kino letnie w Warszawie - gdzie i kiedy?

Jakie filmy będzie można obejrzeć WE WTORKI?


Kino Dobrej Energii  to cykl filmów, który będzie miał miejsce na Polu Mokotowskim. Będzie tu można obejrzeć projekcje ostatnich lat, m.in.: "Whiplash", "La La Land", "Cudowny chłopak".

Francuski to cykl kina francuskiego, który będzie odbywał się w Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych. Zobaczymy tu m.in.: "Ból (La douleur)", "Wallay", "Niedobrani (Pas son genre)".


Droga Życia to cykl dramatów w Urzędzie Dzielnicy Rembertów. Wśród filmów m.in.: "Morderstwo w Orient Ekspresie", "Droga życia".

 

Czytaj też: Filmy romantyczne na Netfliksie >>


Jakie filmy będzie można obejrzeć W ŚRODY?


Gdynia Tel Awiw to cykl filmów żydowskich, który odbędzie się  w Muzeum Historii Żydów Polskich. Wśród tytułów w repertuarze pojawią się: "Gdynia. Moje miasto", "Bauhaus".
Przyjazna Przestrzeń to zaś seria filmów, które wzruszą do łez. Wyświetlane będą w Royal Wilanów. Na ekranie zobaczymy m.in.: "Burleskę", "Nie ma róży bez ognia", "Amelię", "Pamiętnik".


Królewskie Klimaty to cykl filmów, opowiadających o członkach rodzin królewskich. Do Ogrodu Saskiego wybierzecie się więc m.in. na: "Marię Antoninę", "Dianę" i "Człowieka w żelaznej masce".


Kino światowe to z kolei cykl w Hali Sportowej OSiR Bemowo. Zobaczymy tam m.in.: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", "Dzikie historie", "Wielkie piękno", "Zacznijmy od nowa".


Polskie filmy w środowe wieczory obejrzymy w dwóch lokalizacjach: w parku nad Balatonem (Gocław) oraz w Muzeum Narodowym. Wśród filmów m.in. "Ida", "Zima Wojna", "Chce się żyć".


Borjomi to cykl dramatów, który odbędzie się w Ogrodzie Saskim. Wśród filmów, które zostaną wyświetlone pojawią się m.in.: "Buntownik z Wyboru", "Kształt wody", "Najlepszy".


Środowy repertuar zamyka miłość latem – seria romansów tego stulecia, która będzie zaprezentowana przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny, na Mokotowie. Wśród filmów m.in.: "Tamte dni, tamte noce", "Zimna wojna", "Też go kocham".

Zobacz też: Seriale o miłości >>


Jakie filmy będzie można obejrzeć W CZWARTKI?


Muzyczne lato to seria filmów, które opowiadają o życiu sławnych piosenkarzy.  Projekcje są zorganizowane przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny, na Mokotowie.Wśród filmów m.in.: "Bohemian Rhapsody", "Vox Lux", "Whitney".


W czwartki polecimy też w kosmos. To cykl filmów dla pasjonatów podróży pozaziemskich. Filmy o na ten temat będą wyświetlane  przy metrze Słodowiec. Na ekranie zobaczymy m.in. takie obrazy jak: "Interstellar", "Gra Endera", "Grawitacja", "Pasażerowie".


Śmieszne i straszne - filmy z tego cyklu będzie można oglądać na Kopie Cwila na Ursynowie. Wśród tytułów m.in.: "Bodyguard Zawodowiec", "Deadpool 2"


Czwartek to dzień na polskie przedwojenne komedie. Cykl dla fanów dawnego kina, zgromadzi widownię w Muzeum Narodowym. Na ekranie będzie można zobaczyć m.in.: "Czy Lucyna to dziewczyna?", "Ja tu rządzę", "Paweł i Gaweł", "Dwie Joasie".


W czwartki w rozrywkowym centrum  Hulakula zobaczymy najbardziej znane filmy XX i XXI wieku. W ramach cyklu Kultowy na ekranie m.in. takie filmy jak: "Matrix", "Egzorcyzmy Emily Rose", "Green Book", "Dzień świra".

 
Wola Fun Park to, jak sama nazwa wskazuje, cykl filmów komediowych w Wola Parku. Wśród tytułów filmowych m.in.: "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", "Jak dogonić szczęście", "O psie, który wrócił do domu".


Czwartki zamyka cykl filmów afrykańskich na placu Hallera na Pradze Północ. Na ekranie m.in.: "Nie jestem twoim murzynem", "Mandarynka", "Pięć palców dla Marsylii".
 

Jakie filmy będzie można obejrzeć W PIĄTKI?


Hity! to cykl filmów w parku Henrykowskim na Białołęce , gdzie będzie można obejrzeć najciekawsze filmy ostatniej dekady m.in.: "Przełęcz ocalonych", "Jutro będziemy szczęśliwi", "Baby Driver", "Mój piękny syn".


Na Mokotowie w Dorożkarni widzowie zobaczą komedie. To tu w piątki będzie można obejrzeć produkcję Danny'ego DeVito „Wojna państwa Rose”, parodię przygód Jamesa Bonda, „Agentkę” w reżyserii Paula Feiga i wiele innych.


Nie zawsze słaba płeć to cykl filmów o silnych, niezależnych kobietach. Seanse odbędą się w piątki w parku Czechowickim w Ursusie. Wśród tytułów  m.in.: "Złe mamuśki", "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Kształt wody".


Piątek to idealny dzień na kino na leżakach. Przeznaczony dla dzieci i nastolatków cykl pod tym tytułem zostanie zorganizowany w Zespole Szkół nr 43 na Białołęce. Na ekranie pojawią się m.in. takie filmy jak: "Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów", "Życie Pi", "Piąta fala", "Gwiazd naszych wina".


Wieczne lato to z kolei projekcje dla fanów filmów przygodowych. Jest to zorganizowane przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny, na Mokotowie. Wśród filmów pojawią się m.in.: "W cieniu drzewa", "Nebraska", "Atomic Blonde", "Służąca".


Na deser ekoLATO, ten, czyli piątkowy cykl  filmów poświecony ekologii i problemom świata. Będzie się on odbywał się na Stawach Brustmana na Bielanach. Na ekranie m.in.: "Erin Brockovich", "Znikająca Wyspa".
 

Jakie filmy będzie można obejrzeć W SOBOTY?


W sobotę zamieńcie komunikację miejską na auto. Latem ruszy sobotnie kino samochodowe TVP Kultura (adres: Jana Pawła Woronicza 17). Wśród tytułów m.in.: "Baby Driver", "Blues Brothers".


Superbohaterowie to cykl filmów dla fanów popularnych bohaterów komiksowych. Będzie można je zobaczyć w soboty na Woli Moczydło. W repertuarze m.in. takie filmy: "Asterix i Obelix kontra Cezar", "Spider-Man Uniwersum", "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie".


Komedie to kolejny cykl komediowy, który pojawi się na Placu Trynopolskim na Targówku. Wśród tytułów pojawią się m.in.: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", "Rekiny wojny", "Złe mamuśki. Jak przetrwać święta".


Z dreszczykiem o sztuce to zaś cykl filmów, które nawiązują do najsłynniejszego, włoskiego artysty Leonarda da Vinci. Projekcje odbędą się w Parku Praskim, a na ekranie m.in. takie obrazy jak: "Hudson Hawk", "Vinci", "Anioły i demony".


W soboty na Kępie Potockiej na Bielanach będą wyświetlane filmy z audiodeskrypcją -  dla niewidomych i słabosłyszących. Tu będzie można zobaczyć m.in.: "Carte Blanche", "Za jakie grzechy, dobry Boże?".


W każdą sobotę czekają też na was pokazy specjalne. W  Królikarnii oraz w Łazienkach Królewskich będzie można obejrzeć najbardziej znane dramaty: "Tylko kochankowie przeżyją", "Upiór w operze", a także kultowe polskie komedie: "Ada! to nie wypada", "ABC miłości".


Jakie filmy będzie można obejrzeć W NIEDZIELE?


Optymistyczny to cykl filmów, w którym zostaną zaprezentowane kultowe komedie na plaży Romantycznej w Wawrze. Na ekranie m.in. takie filmy jak: "Za jakie grzechy, dobry Boże?", "Jedz, módl się, kochaj", "Złe Mamuśki", "Choć goni nas czas".


Oskary w DK Zacisze - jak sama nazwa wskazuje, w ramach tego cyklu filmów będzie można zobaczyć oscarowe produkcje. Dom Kultury Zacisze w parku Bródnowskim na Targówku zaprasza na filmy do tak zwanego chilloutu. W repertuarze m.in.: "Udając gliniarzy", "Holiday", "Jeszcze większe dzieci".


Horrory nad Wisłą to ostatni niedzielny cykl filmów - tym razem dla osób, które lubią dreszczyk emocji i uwielbiają oglądać horrory i thrillery. Pokazy odbędą się w  nowym miejscu nad Wisłą - w Wirze. To pływająca platforma, która tego lata zacumowała po lewej stronie Wisły, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Wśród tytułów cyklu m.in.: "Powrót do Garden State", "Babadook".
 

Kino letnie w Warszawie - Filmowa Stolica Lata 2019. Gdzie odbędą się pokazy?

Dom Kultury Zacisze
Dorożkarnia
Filmoteka Narodowa
Górka Szczęśliwicka
Hala Sportowa OSiR Bemowo
Hula Kula
Kamionkowskie Błonia Elekcyjne
Kępa Potocka
Kopa Cwila, Ursynów
Królikarnia
Metro Słodowiec, Bielany
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Narodowe w Warszawie
Niepodległa - miejsce spotkań
Ogród Saski
Park Bródnowski
Park Czechowicki, Ursus
Park Hassów
Park Henrykowski, Białołęka
Park Moczydło
Park nad Balatonem
Park Praski, Muszla koncertowa
Plac Hallera
Plac Trynopolski
Plaża Romantyczna
Pole Mokotowskie
Royal Wilanów
Stawy Brustmana, Bielany
TVP Kino Samochodowe
Urząd Dzielnicy Rembertów
WIR nad Wisłą
Wola Park
Zespół Szkół nr 34