Jazda na desce, ręce zajęte siatkami z zakupami lub telefonem komórkowym. To tylko początek długiej listy momentów, gdy marzysz o tym, by powrócić do czasów podstawówki, kiedy wypadało narzucić na ramiona wygodny plecak. Skórzane torby - kuferki i kopertówki w wężowe wzory są piękne, ale nie zawsze praktyczne.

Chanel SS14, Marios Schwab SS14, Manish Arora SS14, Sonia Rykiel SS14, Orla Kiely SS14, fot. Imaxtree, kolaż Elle.pl 

Plecaki - trendy wiosna-lato 2014/15

Projektanci w tym sezonie zaskoczyli wszystkich. Uczynili ze znienawidzonego tornistra "must have" sezonu. Nawet ceniący elegancję i klasykę Karl Lagerfeld pokazał w wiosenno-letniej kolekcji Chanel plecaki pochlapane kolorową farbą. Pacyfkę zastąpił metalowym logo francuskiego domu mody. I tak z hippisowskiego worka powstał ekskluzywny dodatek, o którym marzą wszystkie fashionistki.

Modelki z plecakami nonszalancko przechadzały się również na pokazach: Sonia Rykiel i Orla Kiely. Manish Arora pokrył je wyrazistymi wzorami, tak by stanowiły spójną całość z kolekcją. Natomiast Marios Schwab wybrał zachowawczy czarny kolor - jego skórzany tornister idealnie pasuje do minimalistycznych kreacji.

fot. Imaxtree, kolaż Elle.pl

Jeśli pokazy Cię nie przekonują, to wystarczy spojrzeć na modne ulice światowych metropolii. Blogerki i stylowe mieszkanki Paryża, Londynu i Nowyego Jorku pokochały plecaki. Łączą je z modnymi ogrodniczkami, srebrnymi szpilkami i wzorzystymi spódniczkami. Sportowy look przełamują wybierając plecaki w lamparcie cętki i dodając do nich rockowe przypinki.

Specjalnie dla was przygotowałyśmy przegląd modnych plecaków, które znajdziecie w sklepach i na stronach internetowch. 

Trendy wiosna-lato 2014 - PLECAKI - Galeria >>