Wczoraj z okazji Platynowego Jubileuszu nad pałacem Buckingham odbył się pokaz kilkudziesięciu maszyn Royal Air Force. Monarchini, która ostatnio unika publicznych wystąpień zrobiła wyjątek i wzięła udział w show. Wraz z nią na balkonie, pojawiła się prawie cała rodzina królewska, zabrakło tylko księcia Harry'ego i Meghan Markle. Ze względu na decyzję związaną z rezygnacją z przynależności do królewskiej rodziny, para uczestniczyła w wydarzeniu nieoficjalnie.

Getty Images

Książę Louis podczas pokazów Royal Air Force

Uwagę wszystkich przykuł najmłodszy syn Kate Middleton, księżnej Cambridge i księcia Williama. Książę Louis obserwując pokazy lotnicze nad Londynem przestraszył się głośnych silników samolotów, prezentując tym samym cały wachlarz rozbrajających min. Wszystko oczywiście zostało uwiecznione na zdjęciach. 

Kontrowersje podczas uroczystości

Nie obyło się bez nieprzyjemnych incydentów. Rodzina królewska pomimo ogromnej popularności jaką cieszy się w Wielkiej Brytanii, ma także rzesze wrogów. Podczas obchodów jubileuszowych pojawiła się grupa osób protestujących przeciwko monarchii. Przedarli się oni przez bramki bezpieczeństwa, przez co musiała interweniować straż królewska. Aresztowano 25 osób, które apelują o zwrot ziem królewskich, zarzucając rodzinie królewskiej brak podjętych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.