Płaszcze dla niskich
Wystarczy rzucić okiem na zdjęcia stylizacji chociażby Kylie Minogue, żeby przekonać się, że niskim dziewczynom pasuje nie tylko jeden fason płaszcza. Australijska piosenkarka, która ma niewiele ponad 150 cm wzrostu, nosi klasyczne trencze, taliowane prochowce i zupełnie proste modele. Najczęściej wybiera długość przed kolano, ale możecie ją równie dobrze spotkać w płaszczu za kolano albo w krótkiej kurtce. By dobrze wyglądać w tak różnorodnych okryciach wierzchnich, wokalistka stosuje stylizacyjne triki - kolor płaszcza dobiera do odcienia sukienki (tak by niepotrzebnie optycznie "nie ciąć" sylwetki) albo stawia wysoko kołnierz. Świetnie prezentuje się także w płaszczach dla niskich z  pojedynczym rzędem guzików, które pozornie wysmuklają. 


W różnorodnych okryciach wierzchnich często pokazuje się również Vanessa Hudgens - mimo że ze swoimi 155 cm wzrostu także należy do niskich osób. Aktorka stosuje podobną sztuczkę co Kylie - płaszcz (nawet ten sięgający za kolano) dopasowuje barwnie do reszty stylizacji. Aktorka nie boi się nawet sięgać po długość maxi. Płaszcz do ziemi, mimo jej wzrostu, wygląda dobrze dzięki kontrastowej podszewce. W ten sposób optycznie tworzy się złudzenie, że rozpięty trencz kończy się wyżej. 

Czytaj też:  Sukienki dla niskich dziewczyn >>>>>

W płaszczach często zobaczycie też Salmę Hayek (aktorka, która ma 157 cm wzrostu, upodobała sobie modele odszyte ze skóry i mocno ściśnięte  talii) i Nicole Richie. Richie najczęściej wybiera proste modele we wzory. Printy przyciągają wzrok i tym samym odciągają go od niskiego wzrostu celebrytyki. 

Płaszcze dla niskich w sieciówkach
Płaszczy dla niskich dziewczyn poszukałyśmy w popularnych sieciówkach. Modele o trapezowym fasonie pokryte wzorami wypatrzyłyśmy w limitowanej kolekcji GP & J BAKER x H&M. W Zarze kupicie zarówno militarny granatowy płaszcz z guzikami (w stylu tego, który nosi Kylie Minogue), jak i przezroczyste przeciwdeszczowe parki. Klasyczne trencze dla niewysokich osób czekają na was w Massimo Dutti i w Uterqüe, a szary prochowiec znajdziecie w Mango - więcej płaszczy dla niskich w naszej GALERII>>>