Płaski brzuch - dieta

Tak, to właśnie od niej musisz zacząć! Bez zmiany nawyków żywieniowych nie ma mowy o sukcesie. Oczywiście będzie to wymagało od ciebie kilku wyrzeczeń, ale przecież wiesz, że warto.
Zacznij od odstawienia batoników, czekoladek, chipsów, tłustych i szybkich przekąsek, ciastek, pączków, drożdzówek itp. I mówimy zupełnie poważnie - żadnych wyjątków!

To samo dotyczy napojów. Colę, soki, gazowane napoje, latte zamień na niegazowaną wodę z cytryną i zieloną herbatę.

Płaski brzuch będzie wymagał od ciebie także regularnych posiłków. W ciągu dnia - jedz ich pięć. Koniecznie o stałych porach. Dzięki temu zaprogramujesz swój organizm do prawidłowego działania. Przyzwyczajony do posiłków, dostarczanych co trzy godziny, będzie pracował szybciej i nie odkładał na czas "głodu" tkanki tłuszczowej. Dzięki temu walka o płaski brzuch będzie łatwiejsza. Regularne posiłki pozwalają także uniknąć nagłych skoków poziomu cukru. Nie podjadaj! Przerwy między posiłkami są potrzebne, by organizm miał czas na trawienie.

Wyeliminuj ze swojej diety jasne pieczywo oraz białe makarony. Jeśli sięgasz po chleb to tylko ciemny i pełnoziarnisty. Ilość? Nie więcej niż trzy kromki dziennie.

Co na śniadanie? Zdrowe przepisy znajdziesz w tym artykule>>

Obiad. Sięgnij po chude mięso i ryby. Unikaj panierek i smażenia. Węglowodany takie jak: ryż, brązowy makaron, ziemniaki jedź przed godziną 13 lub tuż po skończonym treningu. Wtedy organizm szybko zamieni je w energię.

Nie zapominaj o warzywach. Duża zawartości błonnika umożliwia regularną przemianę materii i ułatwia trawienie. Poza tym to bogactwo najbardziej wartościowych witamin.

Płaski brzuch - jak ćwiczyć?>>

Płaski brzuch - jak ćwiczyć?

Płaski brzuch, fot. Fotolia

Same brzuszki nie wystarczą! Najlepszą metodą na płaski brzuch będą treningi typu kardio i interwały.Takie ćwiczenia nie muszą zajmować ci 2h w ciągu dnia. Postaw na odpowiednią intensywność. Wówczas okaże się, że 20 - 30 minut dziennie w zupełności wystarczy. Aby mieć płaski brzuch, należy go także wzmacniać. Jeśli robisz brzuszki, niech program ćwiczeń będzie kompleksowy. Stawiaj na ćwiczenia angażujące mięśnie skośne brzucha (zewnętrzne i wewnętrzne) oraz mięsień poprzeczny brzucha.

Płaski brzuch - tygodniowy program>>

Płaski brzuch - tygodniowy program

Płaski brzuch, fot. Fotolia

Jeśli wybierasz trening interwałowy - wykonuj go co najmniej trzy razy w tygodniu po 30 minut. Jeśli aeroby - zwiększ czas do 45 min (również trzy razy w tygodniu). Same brzuszki rób 5 razy w tygodniu, z przerwami co trzeci dzień. Pamiętaj, że aby wyćwiczyć płaski brzuch, powinnaś wykonywać ćwiczenia prawidłowo pod względem technicznym i poświęcić temu około 15 minut dziennie. Wybierz 10 różnych ćwiczeń i każde wykonuj przez minutę. Staraj się nie robić przerw pomiędzy seriami.

Płaski brzuch - przykładowe ćwiczenia>>

Płaski brzuch - przykładowe ćwiczenia

Płaski brzuch, fot. Fotolia

Zwykłe spięcia nie są receptą na płaski brzuch. Dodaj do tego skośne brzuszki, unoszenia prostych nóg w górę do kąta prostego i zatrzymywanie tuż nad podłogą, wypróbuj także pełne brzuszki (z unoszeniem ciała do pozycji siedzącej) z oparciem stóp o mebel oraz ćwiczenia z wykorzystaniem krzesła (siedząc przyciągasz nogi do klatki piersiowej). Urozmaicaj ćwiczenia na przykład podporami przodem (pozycja jak do pompki czyli tzw. deska zwykła lub deska na przedramionach z niższym ustawieniem ciała; podpory bokiem (na jednej ręce; rowerek (koliste ruchy nogami w przód i w tył na leżąco; czy skręty tułowia. Oprócz tego koniecznie uzupełnij je o tzw. burpees. http://25.media.tumblr.com/4e1410421082c80dc44b96c83519ccb8/tumblr_miuoltcdvh1rya6a0o1_500.gif

Czytaj także:

Interwały - najlepszy sposób na odchudzanie>>

Buty do biegania - przegląd>>

Trening - kiedy zaczyna się spalanie tłuszczu?>>