„Plan na miłość” określany jest mianem „wielokulturowej” komedii romantycznej. Historia dzieje się na styku kultur brytyjskiej i hinduskiej, a parę głównych bohaterów grają Lily James oraz Shazad Latif, brytyjski aktor z hinduskimi korzeniami. Za reżyserię odpowiada z kolei Shekhar Kapur, który na swoim koncie ma wielokrotnie nagradzane „Elizabeth” oraz „Elizabeth: Złoty wiek”. Jest to dla niego pierwsza w karierze komedia romantyczna. Obraz miał swoją światową premierę w zeszłym roku, a do polskich kin trafi pod koniec lutego. Zachodni krytycy przyjęli go bardzo ciepło.

„Plan na miłość” (2022) – o czym jest film?

„What's Love Got to Do with It?”, którego polski tytuł to „Plan na miłość”, wbrew pozorom nie ma wiele wspólnego z hitem śpiewanym przez Tinę Turner. Akcja filmu rozgrywa się we współczesnym Londynie i Indiach, a jej tematem są odmienne podejścia do miłości w dwóch różnych kulturach. Oto oficjalny opis filmu:

„Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z Internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?”.

„Plan na miłość” (2022) – zwiastun

Część filmu rozgrywa się Wielkiej Brytanii, lecz w pewnym momencie bohaterowie udają się do Lahore w Indiach, gdzie ma odbyć się ślub Kazima z tajemniczą narzeczoną. Jest feeria barw, dużo złota, tradycyjne hinduskie stroje i taneczne sceny niczym z Bollywood. Obejrzyjcie zwiastun.

W Polsce film trafi do kin już 24 lutego – niedługo po Walentynkach