"Piosenki o miłości": o czym jest film?

Film "Piosenki o miłości" zdobył nagrodę za najlepszy film mikrobudżetowy na ostatnim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Zyskał uznanie zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Produkcja opowiada o dwójce młodych ludzi, marzących o karierze muzycznej. Alicja (Justyna Święs) pochodzi z małego miasta i pracuje jako kelnerka. Z kolei Robert (Tomasz Włosok) wywodzi się ze znanej i bogatej warszawskiej rodziny, a jego największym marzeniem jest wydanie płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Młodzi poznają się podczas przyjęcia, na którym pracuje Alicja. Połączy ich pasja do muzyki, ale rozdzielą marzenia i ambicje. Uczucie, które narodzi się między nimi, będzie nieustannie wystawiane na próbę. Jednocześnie film stanowi opowieść o kobiecej walce o niezależność i własny głos.

Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca” - czytamy w opisie dystrybutora

 

Kogo zobaczymy w obsadzie "Piosenek o miłości"?

W obsadzie zobaczymy przede wszystkim debiutującą na dużym ekranie wokalistkę The Dumplings, Justynę Święs, która wcieli się w rolę Alicji. Jej bohaterka ma niesamowity talent, ale i odczuwa potężny brak wiary w siebie. W rolę Roberta wcieli się Tomasz Włosok ("Boże Ciało"), a jego ojca zagra Andrzej Grabowski. W obsadzie nie zabraknie również takich gwiazd, jak Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Tomasz Habowski, który do tej pory znany był m. in. ze współudziału w tworzeniu scenariuszu popularnego polskiego serialu "Na Wspólnej". "Piosenki o miłości" to jego długometrażowy debiut. Niesamowita muzyka, która towarzyszy filmowi to zasługa Kamila Holdena Kryszaka we współpracy z Marceliną oraz duetem Karaś/Rogucki. 

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Przygotujcie chusteczki i zobaczcie zwiastun!