Pierścionki zaręczynowe z polską metką

Łańcuszki w stylu boho, kolczyki i nausznice, piękne bransoletki oraz, przede wszystkim, pierścionki. Skoro jesteśmy dumni z mody made in Poland, a polska biżuteria odnosi coraz większe sukcesy także zagranicą, dlaczego nie poszukać pierścionka zaręczynowego wśród rodzimych marek? Aby przekonać Was do tego pomysłu, same zajrzałyśmy do pracowni naszych ulubionych twórców biżuterii i wybrałyśmy z nich modele, które z powodzeniem mogłyby zastąpić klasyczne pierścionki zaręczynowe. 

Dajcie im szansę: nie każdy pierścionek zaręczynowy musi mieć diament i być wart dwóch pensji.

W naszych propozycjach znalazły się tak samo złote, jak i srebrne modele, te wysadzane drogocennymi kamieniami lub perłą, ekstrawaganckie i bardzo minimalistyczne. Często marki na specjalne zamówienie wykonują je w całości ze złota lub srebra. Jeśli zależy Wam na czymś bardziej oryginalnym niż standardowy pierścionek z białym diamentem - będziecie zachwycone.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem: jak wybrać diamentowy pierścionek, jakie są modne szlify i w jakim kolorze dobrać oprawę?>>

Oto najpiękniejsze pierścionki od polskich marek, które mogłyby być zaręczynowe.

Pierścionek zaręczynowy Umiar 

O marce pisaliśmy niedawno przy okazji debiutu biżuterii polskich projektantek, Magdaleny Brzozowskiej i Malwiny Wysińskiej, w serialu "Dynastia". Umiar to jednak nie tylko złocone naszyjniki i łańcuchy, które oglądaliśmy na Netfliksie, ale też piękne pierścionki, które mogłyby z powodzeniem towarzyszyć momentowi zaręczyn. Model Kristal to zachwycająca srebrna obrączka przenikająca przez wyszlifowany kryształ górski. Jest delikatny, rzeźbiarska i przypomina skandynawskie fiordy.  

Cena: 190 zł.

Biżuteria polskiej marki pojawiła się w serialu "Dynastia". Wiemy, gdzie ją kupić>>

Pierścionek zaręczynowy Sote

Coś dla fanek minimalizmu. Pierścionek Grand Moment Ring marki Sote wykonany został tradycyjnymi technikami złotniczymi i został ozdobiony kamieniem φ4 mm w szlifie brylantowym (a na specjalne zamówienie - także diamentem o białej barwie, szmaragdem lub szafirem). Jest delikatny i subtelnie łączy klasykę z obecnymi trendami. 

Cena: 780 zł.

Pierścionek zaręczynowy KOPI 

W ofercie KOPI znalazłyśmy nawet dwa pierścionki, którym same chętnie powiedziałybyśmy "tak". Pierwszy - Simple Zirconia Ring - to gruba owalna obrączka w złocie, która wysadzana jest małą cyrkonią. Drugi z kolei ma zupełnie odwrotne proporcje i zdobi go złota kulka. Szukajcie go pod hasłem Simple Gold w sklepie ELLE. 

Cena: 350 zł i 189 zł.

O takim pierścionku zaręczynowym marzą dziewczyny z branży. To projekt polskiej marki biżuteryjnej>>

Pierścionek zaręczynowy Rosa Chains

Ivy Ring No.2 to złoty pierścionek w kształcie powyginanej linii, który zdobi subtelny brylant. Pokochają go artystki i wierne fanki szkiców Henriego Matisse'a. Każdy z modeli jest wyjątkowy i może się od siebie trochę różnić, dlatego trudno o dwa identyczne pierścienie. Powód? Ręczne wykonanie, a wtedy trudno o duplikaty. I dobrze!

Cena: 1 300 zł.

PS W ofercie marki Rosa Chains jest z czego wybierać. Gdybyście szukały równie stylowej alternatywy dla artystycznie powyginanego modelu Ivy, zerknijcie poniżej. Zebrałyśmy tam kilku naszych faworytów: 
 

Pierścionek zaręczynowy Anka Krystyniak

A gdyby tak pierścionek zaręczynowy zamienić na sygnet? Tak, jeśli będzie on projektu Anki Krystyniak. Złoty sygnet Isztar z rzeźbioną gwiazdą i zakutym brylantem (do wyboru czarny lub biały) ma symbolizować mezopotamską boginię miłości i wojny. Będzie więc świetnym talizmanem, bo Isztar daje wsparcie w konfliktach, wzmacnia wewnętrzną siłę i sprzyja pragnieniom cielesnym. W takim pierścionku zakochają się bez pamięci dziewczyny boho i współczesne czarownice.

Cena: 1 980 zł.

Ta obrączka będzie wyglądała jak pierścionek minimalistki. Znajdziecie ją w ofercie jednej z polskich marek biżuteryjnych>>

Pierścionek zaręczynowy Gusta Jewellery

Dziewczęcy pierścionek La Perle od marki Gusta Jewellery jest jak pamiątka znad morza, dlatego wpadnie w oko każdej fance vintage i polskiego Trójmiasta. Wykonuje się go ręcznie na specjalne zamówienie z pozłacanego srebra oraz ruchomej nieregularnej perły.

Cena: 240 zł.

Pierścionek zaręczynowy Ania Kruk

Model Dots od Ani Kruk to srebrny pozłacany pierścionek z fasetowaną cyrkonią w malinowym kolorze. Spodoba się fankom bardziej klasycznych rozwiązań oraz trendsetterkom: kamienie szlachetne i imitujące je cyrkonie to jeden z najmocniejszych trendów w biżuterii tego roku.

Cena: 240 zł.

Pierścionek zaręczynowy Panama Jewels

Boa Ring w rzeczywistości swoim kształtem przypomina jadowitego węża, a jego główkę zdobi prawdziwy diament w szlifie "łzy". Pierścionek Panama Jewels, inspirowany naturą i dalekimi podróżami, został wykonany z 18-karatowego złota i może pełnić rolę prawdziwie niebanalnego pierścionka zaręczynowego. 

Cena: 1 900 zł.

Najpiękniejsze suknie ślubne od polskich marek. Gdzie kupić wymarzoną kreację?>>