SADVA

Inspiracją do założenia marki był… bursztyn. Dotąd głównie kojarzony z kiczowatymi ozdobami sprzedawanymi w nadmorskich kurortach, zainspirował parę młodych złotników na tyle, że postanowili odmienić jego złą sławę. Pierwsze projekty marki SADVA sprzedały się na pniu, budząc zainteresowanie turystów korzystających z uroków lata nad morzem. Zachęceni do działania, Sylwia i Krzysztof zaczęli rozwijać swoją markę, która dziś proponuje swoim klientom aż 16 linii ręcznie robionej biżuterii.

Projekty SADVA to też biżuteria ze srebra i złota oraz biżuteria emaliowana. Twórcy nie osiadają na laurach, szukając nowych inspiracji poza granicami kraju. Symbolem marki jest motyl, czyli zmiana i delikatność, której hołduje SADVA od ponad 20 lat.

DOBRO Jewellery

Propozcyje tej marki to hołd oddany formom unikalnym i ponadczasowo pięknym. Założycielka DOBRO w swoich projektach dystansuje się od sezonowości, chcąc zabrać swoje klientki w podróż do świata wiecznych wakacji i wolności. Kluczowymi inspiracjami dla wszystkich kolekcji są skarby przywiezione z podróży, a symbolem marki jest słońce utrzymane w stylistyce vintage.

Biżuteria tej marki tworzona jest tylko z najwyższej jakości materiałów – srebra o próbie 925 otoczonego 24-karatowym złotem. W procesie wykonywania unikatowej biżuterii projektantka, Kasia Dobrowolska, wykorzystuje też srebro z recyklingu. Tworząc DOBRO współpracuje z lokalnymi warszawskimi rzemieślnikami, utrzymując tradycję złotniczą i dbając o poszanowanie ich pracy i planety.

Jubiler Schubert

Tradycje tej marki sięgają XIX wieku, kiedy Sykstus Schubert założył swoją pierwszą pracownię złotniczą w Wiedniu. Od tamtego czasu marka posiada charakter rodzinnego interesu, którego spółki są własnością poszczególnych członków rodziny. Jubiler Schubert to świetne miejsce na zakup ponadczasowych, klasycznych elementów biżuterii, takich jak złote łańcuszki czy kolczyki z perłami.

"Inspiracją marki jest piękno"  czytamy w opisie brandu i rzeczywiście, w propozycjach Jubiler Schubert widać, że otaczająca nas rzeczywistość stanowi dla nich punkt wyjścia do tworzenia oryginalnej biżuterii.

ANIA KRUK

Pełna symboli biżuteria autorstwa Ani Kruk to hołd oddany kobiecości. Za sukcesem firmy stoi córka znanego jubilera, która postanowiła kontynuować tradycję, w której przyszło jej dorastać. Miała tylko 25 lat, kiedy włączyła się w tworzenie na nowo rodzinnej firmy, a jej wyczucie trendów i żyłka bizneswoman sprawiły, że brand rozwija się, proponując nowoczesne i piękne produktu uwielbiane przez Polki. 

Miłość do podróży pozwala Ani czerpać inspirację z różnych zakątków świata, która przekłada się na oryginalne projekty w złocie i srebrze, które znajdziemy w sklepie ANIA KRUK.