Jeszcze miesiąc temu pisałyśmy o współpracy Pharrella Williamsa z japońską marką Uniqlo. Podczas, gdy zaprojektowane przez niego t-shirty trafiły do sprzedaży jeszcze w kwietniu, dzisiaj na półkach paryskiego butiku Colette pojawią się ozdobione przez piosenkarza buty. Tym razem muzyk połączył siły z marką Adidas. 

Adidas Stan Smith, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych butów tenisowych (swoją nazwę zawdzięcza amerykańskiemu tenisiście). Choć zniknął z oferty marki na kilka sezonów, teraz powraca w odświeżonej odsłonie. Uniseksowy projekt zgrabnie łączy elementy mody streetowej z prostym i efektownym wzornictwem. 

To właśnie ten model posłużył jako baza działań twórczych Pharrella Williamsa. Buty zostały ozdobione wesołymi wzorami, jakby tańczącymi na poszczególnych modelach w takt utworu "Happy". Ręcznie rysowane kolorowe i nierówne linie, naiwne stokrotki, a także strzałki, groszki oraz elementy graffiti zostały przeniesione właśnie na kultowe Stan Smith. 

Limitowana edycja 10 par butów trafiła właśnie do oferty paryskigo butiku Colette. Choć ich cena wynosi bagatela 2 000 zł, to kwota ta zasili konto fundacji założonej przez Pharrella – From One Hand to AnOTHER. 

Powodów do radości jest więcej. Dwa dni temu w ekskluzywnej Perrotin Gallery w Paryżu Pharrell Williams otworzył wystawę inspirowaną swoim nowo wydanym albumem G I R L. Znalazło się na niej 40 eksponatów stworzonych przez 32 artystów, m.in. Thakashiego Murakami, Andy'ego Warhola, Tracey Emin i grupy Guerrilla Girls. 

fot. Virgil Abloh

Wszystkie modele limitowanej kolekcji zaprojektowane przez Pharrella WIlliamsa znajdziesz w galerii >>>