Black Incense Malaki, czyli zapach pełnej harmonii z naturą

Perfumy Black Incense Malaki marki Chopard, bo o nich mowa, na rynku pojawiły się w 2020 roku. Intensywnie aromatyczna kompozycja drzewo-balsamiczna (wręcz stworzona na sezon zimowy) od razu zdobyła uznanie na całym świecie. Co wyróżnią ją na tle konkurencji? Przede wszystkim unikalna formuła, w skład której wchodzą najcenniejsze naturalne składniki,  pozyskiwane w zrównoważony sposób. Promując przy okazji pełne szacunku podejście do ludzi i środowiska. 

 

Chopard od przeszło sześciu lat buduje podwaliny pionierskiej olfaktorycznej filozofii, w której pierwsze skrzypce grają wspaniałe dary natury. Każdy zapach sygnowany logo marki opowiada wyjątkową historię niezwykłych surowców i esencji pochodzenia naturalnego. Pozyskiwanych w zrównoważony i etyczny sposób przez certyfikowanych partnerów, którzy skupiają pełnych pasji i zaangażowanych rzemieślników oraz lokalnych producentów.

Alberto Morillas, autor Black Incense Malaki, sięga po nowy skarb perfumeryjny, czyli żywicę kadzidlaną Olibanum. Ten drogocenny składnik, pozyskiwany z drzewa Boswellia Carterii, występuje w Somalii i w południowej części Półwyspu Arabskiego. „Black Incense Malaki to hołd złożony szlachetnemu dziedzictwu kadzidła i jego zapachowej fascynacji. Wyobraziłem sobie ten zapach jako intensywnie aromatyczny i bogaty eliksir palących się kadzideł, z rzadkimi przyprawami i cennym drewnem nasączonym pachnącymi olejkami. Jego potężna aura, którą pokryłem nutami oud'u i skóry, przypomina mi królewskie pachnące ceremonie i kłęby dymu” – mówi mistrz sztuki perfumeryjnej.

 

 

Materiał prasowy

Nuty zapachowe:

  • olibanum
  • przyprawy
  • skóra
  • nuta dymu
  • nuty drzew
  • oud
  • żywica

Kompozycja otwiera się intensywnie aromatycznymi nutami z akcentami korzennymi: świeżość lawendy i szałwii muszkatołowej jest wzmocniona ciepłem kardamonu, kminku oraz cynamonu. Nuty serca to połączenie olejków eterycznych z kadzidła, odsłaniających korzenne i żywiczne niuanse, z żywicą kadzidlaną. W bazie kompozycji wytrawne i ziemiste nuty drzewne, bogato otulone nutami skóry, oud'u i słodkimi, balsamicznymi tonami roślinnej ambry, nadają perfumom niepowtarzalnego charakteru. 

Wyjątkowy jest nie tylko skład perfum, ale także ich czarny flakon, zwieńczony pozłacanym korkiem, który swoim wyglądem nawiązuje do absolutnego wyrafinowania najbardziej kultowych zegarków Chopard. Wykonany jest ze szkła nadającego się do recyklingu, produkowanego w energooszczędnych fabrykach. Natomiast opakowanie powstało z papieru z certyfikatem FSC (certyfikacja leśna) i biodegradowalnej folii, aby stopniowo zastępować celofan z tworzyw sztucznych.

„Prawdziwy luksus tkwi w możliwości poznania rzeczywistej ścieżki naszego łańcucha dostaw. Jestem niezwykle dumna z etycznego programu pozyskiwania złota. Jako dyrektor artystyczna Chopard bardzo się cieszę, że mogę podzielić się szczegółową historią każdego surowca z naszymi Klientami i wiem, że będą nosić nasze kreacje z dumą” – zaznacza Caroline Scheufele, dyrektor artystyczna Chopard. 

Zobacz także: