W zeszłym tygodniu Netflix ogłosił wyczekiwaną wiadomość o wznowieniu „Wednesday” na drugi sezon. Bijący rekordy oglądalności serial okazał się trampoliną do sławy dla wielu młodych aktorów. Jednak dziś kultowa już scena tańca czy domysły na temat dalszej fabuły zeszły na drugi plan. Percy Hynes White, czyli ekranowy Xavier Thorpe, został posądzony o molestowanie seksualne. Opisy licealnych imprez wstrząsnęły użytkownikami mediów społecznościowych. W szeroko komentowanych tweetach znalazły się zarzuty o gwałt i znęcanie.

Percy Hynes White z „Wednesday” w centrum afery seksualnej

Wczoraj wśród najpopularniejszych hashtagów na Twitterze pojawiło się nazwisko 21-letniego Kanadyjczyka. Powodem była seria wpisów udostępniona przez użytkowniczkę @milkievich. Z tweetów wynika, że należała ona do grupy znajomych aktora z czasów szkolnych. Relacje między rówieśnikami nie były jednak poprawne. Percy Hynes White wraz z kolegami mieli regularnie wykorzystywać swoje koleżanki. Kobieta wyjaśnia, że postanowiła przemówić właśnie teraz ze względu na dobro młodocianych wielbicielek serialowego Xaviera. Nie chciałaby, żeby komuś jeszcze wyrządzono równie dotkliwą krzywdę. 

„Percy mieszkał w Toronto. On i jego grupa przyjaciół są znani z tego, że odkąd mieli po 15 lat, zachowywali się jak drapieżcy, próbowali manipulować dziewczynami, żeby uprawiały z nimi seks lub wysyłały im nagie zdjęcia. Byli natarczywi, niegrzeczni, znęcali się nad swoimi partnerkami, koleżankami i ogólnie wszystkimi ludźmi. Kiedy trochę podrósł, zaczął organizować imprezy u siebie w piwnicy. Zapraszał na nie kobiety, które uznawał za gorące, aby zaciągnąć je do łóżka” – czytamy w szokującym wyznaniu. Kobieta opisuje, że aktor interesował się znacznie młodszymi uczennicami, którym oferował alkohol i narkotyki. Zdarzało się, że bez zgody nieletnich dziewczyn do sieci trafiały ich intymne fotografie. Wkrótce słowa internautki potwierdziły następne świadectwa

„Świadomość tego, co zrobił mnie i innym kobietom, jest odrażająca” – napisała @karissbs i podziękowała poprzedniczce za podzielenie się trudnymi doświadczeniami. „To bardzo bolesne, że ten mężczyzna jest obecnie podziwiany przez setki tysięcy młodych dziewcząt i opinię publiczną. Pozwolił, abym została zgwałcona w jego piwnicy, a kiedy do mnie zadzwonił, najbardziej martwił się o problemy z policją, a nie o to, czy wszystko ze mną w porządku. Potem nadal zezwalał na to, aby gwałciciele mieszkali pod dachem jego matki” – głosi jeden z setek podobnych tweetów. 

Fani domagają się usunięcia Percy'ego Hynesa White'a z serialu Netfliksa

Na Twitterze znaleźć można liczne wiadomości, które aktor jako nastolatek wymieniał z uczestniczkami zajść. Trendują również niestosowane zdjęcia wysyłane nieletnim oraz obraźliwe posty publikowane z jego profili w mediach społecznościowych. Do tej pory Percy Hynes White nie odniósł się do krążących po sieci oskarżeń. Gwiazdor ograniczył jedynie możliwość komentowania na Instagramie.

Niektórzy nie czekają na wyjaśnienia i zdecydowanie odżegnują się od aktora. Fani masowo udostępniają wpisy z hashtagiem #cancelpercy i zachęcają włodarzy platformy do wprowadzenia zmian w obsadzie. Część z nich proponuje, aby w drugim sezonie „Wednesday” w Xaviera wcielił się Louis Partridge.