Kwiecień będzie czasem pełnym wyzwań, o czym już poinformował nas horoskop miesięczny. Rozpocznie go pełnia w Wadze, która osiągnie szczyt 6 kwietnia 2023. Waga jest znakiem zodiaku powietrza związanym z partnerstwem i interakcjami z ludźmi. Symbolizuje sprawiedliwość, uczucia oraz troszczenie się o potrzeby innych. 

Pełnia w Wadze w kwietniu 2023

Pełnia w Wadze rzuci światło na nasze relacje. Czy związek, w którym jesteś, wydobywa z ciebie to, co najlepsze? A może powoduje, że się kurczysz, zamiast wzrastać, by stać się najlepszą wersją siebie? Ta faza księżyca będzie nerwowa, dlatego należy mądrze ją wykorzystać. To, co zostanie ci w niej ujawnione, może pomóc ci odpuścić lub zmienić relacje negatywnie wpływające na twoje życie. Nawet jeśli jesteś singielką, powinnaś przyjrzeć się swoim przyjaźniom czy też toksycznemu uzależnieniu od eks. 

Uzdrawiające wpływy Chirona

Chiron, asteroida w astrologii znana jako Ranny Uzdrowiciel, stanie się aktywna podczas kwietniowej pełni. Rany rozdrapane pod wpływem tej fazy pomogą nam uleczyć problemy w relacjach. Czasami to właśnie przeszłe doświadczenia negatywnie wpływają na naszą teraźniejszość. Lęki i blokady będące ich skutkiem powstrzymują nas przed doświadczaniem pełni miłości. Mądry Chiron podkreśla, że niektóre rany są zbyt głębokie, aby je „naprawić”. Zamiast tego powinniśmy je zaakceptować, pokochać i przekształcić w swoją siłę. Zasługujesz na życie pełne namiętności, z głębokim poczuciem celu. 

Niszczycielskie wpływy Eris i energia Jowisza

Kwietniowa pełnia księżyca zachęci nas do przepracowania problemów i nawiązania głębszych połączeń z innymi. Zgubiłaś się w uścisku swojego partnera? Nie zatracaj się w drugiej osobie. Znajdź siebie. Ta faza to twoja okazja, abyś wyznaczyła zdrowe granice i postawiła na miłość własną. Pełnia w Wadze posłuży również rytuałowi "przecinania sznurka". Zerwij energetyczne więzy, które cię blokują lub ograniczają. Jowisz w tym czasie wyolbrzymi to, co wymaga naszej uwagi. Zostaniemy popchnięci do granic wytrzymałości, abyśmy podjęli konkretne działania.

Bogini niezgody rozpęta chaos

Co więcej, silne wpływy planety karłowatej Eris odbiją się na kwietniowej pełni księżyca. W starożytnej astrologii Eris uważano za boginię niezgody i walki. Jej obecność będzie prowokować nas do kłótni. Połączymy się ze swoją ciemną stroną, którą na co dzień ukrywamy przed światem. Poczujemy zazdrość, zaborczość lub lęk. Jednak dzięki Wadze otrzymamy szansę, aby zrównoważyć te negatywne emocje - odkryć swoją pewność siebie, dokonać ważnych zmian i pozwolić sobie na szczerą ekspresję. Wszędzie tam, gdzie Eris tworzy konflikty, pojawia się jakiś nowy początek. Chwilowe napięcie będzie dla nas impulsem, aby porzucić to, co nam nie służy. Pora, abyśmy wkroczyły w naszą moc, kierując się tym, czego chce nasza dusza. 

Eris zasieje zniszczenie, abyśmy mogli podjąć działania w celu zaprowadzenia większej harmonii.

Zniszczenie zasiane przez Eris jest wezwaniem do znalezienia nowego sposobu na osiągnięcie życiowej harmonii. Wykorzystaj tę energię, aby przywrócić równowagę tam, gdzie zapanował chaos. Ponieważ Waga rządzi relacjami, twój związek, przyjaźnie i znajomości w tej pełni staną się twoim priorytetem. Pomyśl o innych ludziach, jak o lustrach, które odzwierciedlają, nad czym musisz popracować. Ustal granice lub wyrównaj rachunek z kimś, kto nieustannie działa ci na nerwy. W tym czasie po prostu coś musi się rozpaść. Niech każda niezgoda będzie dla ciebie okazją do oczyszczenia się z negatywnych energii.

Jak pracować z energią pełni w tym miesiącu?

Każda pełnia Księżyca to okazja, by spojrzeć wstecz na intencje posiane podczas ostatniej fazy nowiu. Czy podejmujemy wobec nich działania? Teraz jest czas, aby ponownie ocenić pragnienia naszych serc. Dwa tygodnie pomiędzy nowiem a pełnią księżyca sprzyjają nowym początkom. Kiedy sadzimy intencje dotyczące nowiu, nie możemy po prostu zasiać nasion i spokojnie czekać, aż wyrosną. Musimy je podlewać, upewniać się, że dostają dużo światła, a co najważniejsze, „wyrywać chwasty" wokół - uwalniać się od ludzi lub sytuacji, które zwyczajnie im nie służą. Księżyc w Wadze poprosi nas o głębsze przyjrzenie się wzorcom panującym w naszych aktualnych związkach. Bądź spokojna i zaufaj temu procesowi. Pozwól, by w twoim sercu zagościła wiosna.