Trudno nam zliczyć, który to już trend w malowaniu paznokci w tym sezonie, a co dopiero w 2023 roku. Choć wiśniowy manicure, cały czas zdają się dominować nasze feedy, kolejny trend w stylizacji paznokci, to powrót do… klasyki i to w najlepszym wydaniu. Poniżej szczegółowe instrukcje, jak wykonać paznokcie w stylu Seleny Gomez.

Paznokcie w stylu "High Gloss Glam". Uwielbia je Selena Gomez

Na swoim Instagramie, Tom Bachik, stylista paznokci gwiazd Hollywood, podzielił się wyborem Seleny Gomez na galę Academy Museum Gala. Założycielka marki Rare Beauty i najpopularniejsza kobieta na Instagramie to jedna z jego najwierniejszych klientek. To już kolejny raz w tym sezonie, gdy Selena zdecydowała się na klasyczną stylizację paznokci w minimalistycznym stylu. 

Manicure High Gloss Glam to stylizacja na naturalnej płytce, która wyróżnia się niesamowitym blaskiem. Cały urok tkwi w zastosowaniu mocno nabłyszczającego lakieru, który ma dawać efekt najbardziej połyskującego błyszczyka na ustach, tylko na paznokciach. Manicure w tym stylu znakomicie wpisują się w trend clean girl makeup. Takie paznokcie są eleganckie i ponadczasowe, pasują do każdej stylizacji i podejrzewamy, że w odróżnieniu od wielu trendów manicure (takich jak wszechobecne kokardki), szybko nie wyjdą z mody. 

Do opracowania płytki, Tom Bachik użył narzędzi z podróżnego zestawu do pielęgnacji paznokci, który wypuścił z kultową marką Tweezerman - Tom Bachik Nail Care Travel Set. Paznokciom nadał owalny kształt i zachował perfekcyjną długość. Tylko delikatnie wychodzą poza opuszek palca, co jest miła odmianą od wszechobecnych przedłużanych paznokci. Aby nadać im blask w stylu High Gloss Glam pokrył je lakierem Aprés Nail w odcieniu “Gossamer Ligh”.

Aby odtworzyć tę stylizację w domu, zacznij od opracowania skórek za pomocą zmiękczającego preparatu do skórek, bambusowego patyczka i cążek. Użycie produktu takiego jak Sally Hansen, Instant Cuticle Remover jest kluczowe, aby nie uszkodzić skórek przy wycinaniu. Następnie, nadaj paznokciom odpowiednią długość i kształt za pomocą pilniczka. Aby twój manicure błyszczał się w stylu High Gloss Glam, płytkę pokryj mocno połyskującym lakierem. W tej roli znakomicie sprawdzi się mocno nabłyszczający top coat lub nabłyszczacz do lakieru do paznokci, taki jak Sally Hansen Mega Shine.

Paznokcie w stylu High Gloss Glam to znakomity wybór na zbliżający się okres świąteczny. Aby prezentowały się jak najlepiej, warto również zadbać o ich kondycję. W codziennej pielęgnacji nie zapomnij o olejku do skórek oraz kremie do dłoni. Twoje dłonie będą prezentować się pięknie - efekt jak u Seleny Gomez gwarantowany.