Paznokcie na Wielkanoc – co się będzie nosić w święta 2024?

Króluje przede wszystkim żywy manicure, któremu nie brakuje polotu. Jest jednak jedno "ale" – chcemy aby było uniwersalnie i modnie. Co więc wybieramy? 

  • Kolory: zarówno te pastelowe, które noszą się każdej wiosny, ale również wyraziste i oryginalne
  • Wzory: kwiaty i motyle 
  • Ozdoby: aplikacje 3D, chromowy, perłowy lub metaliczny efekt

Kolory paznokci na Wielkanoc

Doskonale wiemy, że wiosną pastelowe kolory mają pierwszeństwo w wielkanocnych stylizacjach paznokciowych. Jak je ograć ciekawie? Kto śledzi trendy ten wie, że french króluje.

Żółty, fioletowy i zielony 

Liliowy fiolet na paznokciach już kilka tygodni temu zawitał na łamach ELLE.pl jako jeden z największych trendów na wiosnę 2024. Zawładnął stylizacjami, a na Wielkanoc jest idealny.

Czerwień na Wielkanoc

Czerwień zwyczajowo była wybierana na zimę, jednak w roku 2024 roku czerwone paznokcie zostały okrzyknięte trendem na wiosnę (i Wielkanoc). Jaki odcień wybrać? Tu również zaskoczenie, bo nie tylko wyrazista, krwista czerwień, ale również głęboka purpura będzie w modzie.  

Szarość 

To kolejne zaskoczenie, bo szarość kojarzy nam się raczej z tym, co po długiej zimie chcemy zostawić daleko w tyle. Jednak szary kolor będzie naprawdę "hot" wiosną. To kolor, który jest znacznie elegantszy i uniwersalny, niż ci się wydaje. Dla nas najwięcej zyskuje zestawiony ze srebrną biżuterią, ale pasuje właściwie do każdej. Szary manicure wykonany w wysokim połysku prezentuje się elegancko, pasuje do większości stylizacji i dobrze współgra z każdą karnacją. 

Wzory paznokci na wielkanoc

Nawet minimalistki mogą sobie pozwolić na wzorzyste paznokcie. Trzeba tylko wiedzieć, jak je wykonać, aby prezentowały się schludnie i elegancko. 

Niebieskie paski

To już kolejna wiosna, w której ponownie wrócimy do mlecznej stylizacji z wyróżniającym się niebieskim paseczkiem. Skłaniamy się raczej ku cienkiemu zawijasowi, który nie zajmie dużej części płytki, a jednak wybije mleczną (uwielbianą przez nas) bazę. 

Kwiaty 

Kwiaty to niezawodny i ponadczasowy wzór, który sprawdza się zawsze i w każdym wydaniu, ale wiosną 2024 łączymy mini- i maksymalizm. Stylistka, Iram Shelton, udowadnia, że jednokolorowe paznokcie również mogą być ciekawe. Biały kwiatek 3D jest wręcz stworzony na czas wiosenny i specjalne okazje. 

Motyle 

Połączenie mlecznej, neutralnej bazy i wzoru o wyrazistym kolorze to przepis na sukces na wciąż minimalistyczne, ale ciekawe paznokcie. Oto dowód. 

Modne paznokcie na wielkanoc

Znudziła cię ponadczasowa klasyka i wiosną 2024 chciałabyś postawić na jeden z największych trendów? Nie ma nic lepszego, niż modne "efekty specjalne" na paznokciach. W tym sezonie jest to szczególnie efekt chromu i opalizujące pyłki. Delikatny błysk na paznokciu wynosi taką stylizację na wyżyny efektowności bez odejmowania jej elegancji i uniwersalności. Do naszych ulubionych jeszcze niedawno zaliczał się "Glazed Donut", ale powoli ustępuje miejsca perłowym paznokciom. Tylko spójrzcie, jak one wyglądają!