Cętki, złoto, dzikie safari - to wszystko już niedługo może przestać kojarzyć się jednoznacznie z domem mody Roberto Cavalli. We wrześniu swoją kolekcję dla włoskiej marki zaprezentuje Paul Surridge, który do tej pory w swoim modowym CV miał takie brandy jak: Calvin Klein, Z Zegna, Acne Studios czy Jil Sander.

Paul Surridge został właśnie nowym dyrektorem kreatywnym Roberto Cavalli. Tym samym zastąpi Peter Dundasa, który stracił tę posadę zaledwie po kilkunastu miesiącach. Dundas zdawał się być idealnym kandydatem na to miejsce - pracował przez kilka lat pod okiem samego Roberto, miał duże doświadczenie, wcześniej projektował dla innych barwnych marek: Emanuel Ungaro i Pucci. Jednak jego kolekcje tworzone pod szyldem Cavalli zbierały praktycznie same negatywne recenzje. Nie pomogła nawet jego rozpoznawalność i znajomość z celebrytkami.

Być może to skłoniło Giana Giacomo Ferrarisa, dyrektora generalnego Roberto Cavalli, do zmienienia swojej taktyki i zatrudnienia zupełnie odmiennego do Dundasa kandydata.To także kontynuacja światowej tendencji - stawiania za sterami potężnych marek mało rozpoznawalnych osób, które do tej pory pracowały "za kulisami" świata mody. Taka taktyka sprawdziła się już m.in. w Gucci czy we francuskim domu mody Balenciaga. Być może liczy się na to, że Surridge będzie nowym Alessandro Michele.

Co wiemy o Paulu Surridge? Chociaż związany jest z branża od wielu lat, tak naprawdę - niewiele. Ukończył prestiżową szkołę Central Saint Martins, projektował w Mediolanie, Londynie i Nowym Jorku. W latach 90. pracował w domu mody Calvin Klein, później u boku Christophera Bailey'a w Burberry i zajmował się linią męską w Jil Sander. Przez trzy lata był także dyrektorem kreatywnym w Z Zegna i konsultantem w Acne Studios. Zagraniczne media podają, że jego ikoną mody jest brytyjska projektantka, która sama siebie nazywała krawcową, Jean Muir. Patrząc na profil Surridge'a na instagramie (@paul_surridge można) także stwierdzić, że jest fascynatem podróży, przyrody i sztuki. Na razie obserwuje go tylko 1500 osób. Już niedługo ta liczba na pewno wzrośnie.