Dziś w zasadzie wszyscy jesteśmy twórcami wideo. Wystarczy, że mamy telefony w dłoni a już możemy być nadawcą ważnych komunikatów, które dzięki przyjaznym temu formatowi algorytmom, mają szansę zrobić szum w słusznej sprawie. Papaya Young Creators wraz z TikTokiem zaprasza więc wszystkich do wideowypowiedzi w temacie "RÓŻNORODNOŚĆ".

Kategoria TikTok Unique Stories jest totalnie otwarta - może wziąć w niej udział każdy, kto jest gotowy do realizacji nie dłuższego niż 180 sekund wideo pokazującego autorską realizację tematu.

TikTok, partner strategiczny obecnej edycji, w ramach kategorii TikTok Unique Stories, proponuje autorską, kreatywną interpretację znaczenia różnorodności, jej postrzegania przez młode twórczynie i twórców. Platforma od dawna identyfikuje się z tym pojęciem, wypełnia je na co dzień treścią. Promocja różnorodności, a zatem też jej akceptacja, zwracanie uwagi na potrzebę inkluzywności w obecnym świecie podziałów i polaryzacji postaw, mają ogromne znaczenie. Bardzo interesujące będzie poznanie głosu młodego pokolenia w tej kwestii - mówią o nowej kategorii Papaya Young Creators organizatorzy konkursu. 

Podpisujemy się jako ELLE pod tym przesłaniem nowej kategorii Papaya Young Creators, i znów zasiadając w gronie jury, wybierać będziemy laureatów właśnie w ramach TikTok Unique Stories. Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace, które można nadsyłać do 11 maja 2022 roku.

Jak zgłosić się do konkursu?

Organizatorzy Papaya Young Creators i TikTok jako jego partner strategiczny przygotowali specjalny manual, który ma pomóc Ci zarówno w wykonaniu zadania, jak i zgłoszeniu swojej pracy na stronie konkursu

Uwaga, dodatkowa nagroda!

Oprócz znanej już wcześniej nagrody głównej w wysokości 10 000 zł, trójka finalistów otrzyma także udział w wyjątkowej sesji mentorskiej, w której swoją wiedzą i umiejętnościami dzielić się będą reżyserka i artystka - Brodka, reżyserka i scenarzystka - Natasza Parzymies oraz popularny digital creator, artysta i influencer - Cura. Firma Papaya Films zapewni również program stażowy dla finalistów. 

Sesja mentorska - to oni podzielą się swoim doświadczeniem 

Brodka to nie tylko niekwestionowana gwiazda muzyki, ale też artystka wizualna, która niedawno dołączyła do grona reżyserów reprezentowanych przez Papaya Roster. Oprócz teledysków do swoich utworów („Hey Man”, „Up in the Hill” czy „Santa Muerte”) Monika ma w swoim portfolio także reżyserię reklam. Na temat swojej obecności w gronie mentorskim opowiada: 

„Bardzo cieszę się na spotkanie z twórcami. Mam nadzieje, że moje doświadczenie będzie stanowić merytoryczne wsparcie dla laureatów konkursu. Temat przewodni kategorii TikTok Unique Stories jest wyjątkowy i ważny, tym bardziej nie mogę doczekać się filmów uczestników. To na pewno będzie ciekawe wyzwanie." 

Druga mentorka, Natasza Parzymies, to polska reżyserka i scenarzystka filmowa, której serial „Kontrola” odniósł międzynarodowy sukces. Pierwszy sezon tej produkcji - planowanej początkowo tylko jako etiuda szkolna - obejrzało kilkadziesiąt milionów widzów z całego świata, a dwa kolejne sezony realizowane były już dla player.pl. Grono mentorskie zamyka z kolei Cura - digital creator, TikToker, wokalista, połowa zespołu Chair. To także finalista Papaya Young Directors 2019 oraz juror kategorii TikTok Unique Stories.