Zarówno styl, jak i uroda Victorii od lat są szeroko komentowane przez media – nic dziwnego. Miała odważne cięcia, eksperymentowała z krótkimi włosami i przez długi czas była dumną reprezentantką cienkich brwi, które nie przez wszystkich były uwielbiane. Miliony młodych dziewczyn naśladowało projektantkę.

Paryski minimalizm.1996

Getty Images

Victoria nigdy nie promowała przesadnie mocnego makijażu – również w latach 90., kiedy królowały metaliczne kolory na powiekach. Delikatnie podkreślała oczy kredką, tuszowała rzęsy i nakładała błyszczyk na usta. Miała proste, ciemne włosy do ramion. Kto ją taką pamięta? Miała wówczas 22 lata i tylko rok dzielił ją od poznania swojego przyszłego męża, Davida.

Propagatorka opasek. 1997 

Getty Images

Kto nosił opaski z małymi ząbkami, którymi zaczesywało się włosy do góry? Były u nas takie osoby. „The posh girl” wydawała się jedną z orędowniczek tego akcesorium w późnych latach 90., które zawładnęło światem na kilka następnych lat.

Długie fale podczas Elle Style Awards w Londynie. 2000

Getty Images

Długie, nieokrzesane, wręcz bałaganiarskie fale były czymś pożądanym we wczesnych latach 2000. Takie włosy promowały największe gwiazdy takie jak Lindsay Lohan, siostry Olsen i później Miley Cyrus.

Fryzura pixie. 2000 

Getty Images

Przez niektórych uwielbiana, innych znienawidzona stylizacja i cięcie włosów. Pixie cut miało wiele odsłon i to portfolio wciąż rośnie. Również pani Beckham miał duży wpływ na nadawanie kierunku tej fryzurze. Krótkie włosy z wyrazistym cieniowaniem, nadającym fryzurze pazura przez długi czas towarzyszyły Victorii.

Miodowy blond i minimalny makijaż. 2005 

Getty Images

Miodowy blond, fale i wyraziste cieniowanie. Taka fryzura była bardzo pożądana we wczesnych latach 2000. Lansowała ją też Jennifer Lopez. Victoria jest ikoną stylu Y2K choć nie eksperymentowała z makijażem, ale chętnie robiła to z włosami, ubiorem i akcesoriami.

Początek przyjaźni z fryzurą bob. 2007

Getty Images

Kolejna, krótka fryzura, ale tym razem w stylu „bob”. Victoria rzadko zmieniała kolor włosów na tak wyrazisty, jak ten jasny blond. Być może było to związane z wyprowadzką do Los Angeles?

Ciemny makijaż oka i krótki, falowany bob. 2010

Getty Images

Kolejna odsłona popularnej do dziś fryzury w formie fal. Tu gwiazda podczas eventu w Soho House w Hollywood zdecydowała się na podkreślenie oczu ciemnym makijażem. Była to jedna z pierwszych wersji smokey eyes, ale nieco subtelniejsza. Ten make-up długo towarzyszył jej na ważnych przyjęciach.

Espresso brąz. 2013

Getty Images

Victoria Beckham najczęściej miała ciemne włosy i tym razem zafundowała sobie piękny, klasyczny espresso brąz. Najczęstszym makijażem gwiazdy na uroczystościach był, wspomniany wcześniej, ciemny makijaż oczu i delikatnie podkreślone usta.

Falowany bob do ramion. 2016

Getty Images

Ta fryzura bardzo spodobała się kobietom na całym świecie – eleganckie, zmysłowe włosy. Kto nie chciałby mieć takich na co dzień? Projektantka wie co dobre, kobiece i jak do tego dodać nutkę luksusu.

Długie ombre. 2022

Getty Images

Długie, falowane włosy przez lata towarzyszyły projektantce. Oprócz ciemnych, czasem lansowała te z odrobiną jaśniejszego koloru. Fryzura ombre była jedną z najbardziej eleganckich w jej wydaniu – idealnie oddawała znaczenie „the posh girl”.

Powrót do klasyki i minimalizmu. 2023

Getty Images

Victoria Beckham często decydowała się na minimalny makijaż albo jego brak i wciąż jest temu wierna. Jej ciemne włosy są najczęściej spięte w proste kucyki. Kiedy decyduje się swoje pasma rozpuścić, stylizuje je w delikatne fale. Czy będzie jeszcze eksperymentować z fryzurami? Obserwujemy Victorię i na pewno poinformujemy o zmianach.