Drewno Palo Santo stosowane było kiedyś w medycynie ludowej, a współcześnie wykorzystywane było głównie jako składnik kosmetyków, świec, perfum i olejków eterycznych. Dziś jednak, kiedy chętnie sięgamy do dawnych rytuałów relaksacyjno-urodowych (czego przykładem jest popularność gua sha i wałeczków jadeitowych) oraz zaglądamy do horoskopów, wraca do łask w jednej ze swoich pierwotnych form - jako kadzidło. Właśnie w ten sposób było ono stosowane przed laty przez rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej, którzy wierzyli w jego magiczne właściwości: oczyszczające głowę i zwiększające przepływ energii. Okadzali oni Palo Santo domy i ludzi, by zrobić przestrzeń dla dobrej energii.

@andrearightz

stop and vibe with me for 15secs ##whileyouwerebusy ##cleansing ##chakra ##sage ##palosanto ##spiritual ##healing ##whoeverhas ##crystalhealing

##whileyouwerebusy0

Palo Santo - co to? 

Drewienko to właściwie Bursera graveolens - samo "Palo Santo" jest określeniem hiszpańskim i oznacza "święte drzewo". Jest ono powyginane, z licznymi rozgałęzieniami i rośnie w Ameryce Środkowej oraz Południowej (szczególnie popularne jest w Meksyku, Kolumbii czy Argentynie). Powszechnie sprzedawane jest jako kadzidło w formie niewielkich, ale grubych drewienek o jasnobrązowym kolorze, które czasem zdobią też kwiaty czy kryształy. Obok białej szałwii to jedno z najpopularniejszych naturalnych kadzideł, stosowanych do smużenia. 

Palo Santo ma oczyszczać ze złej energii, zmniejszać stres, relaksować i wprawiać w lepszy nastrój. Sprawdza się w aromaterapii i medytacji. Poza tym działa też antyseptycznie i antyzapalnie, a nawet odstrasza komary. Ma delikatnie cytrusowy, miękki zapach ze słodkim aromatem, który uspokaja. 

Palo Santo - jak używać? 

Smużenie Palo Santo jest bardzo proste. Wystarczy podpalić koniec drewienka i poczekać chwilę, a następnie zdmuchnąć ogień w taki sposób, żeby Palo Santo wciąż się żarzyło. Oczyszczamy nim mieszkanie i siebie, rozprowadzając dym w powietrzu, a następne odkładamy drewienko do przygotowanego naczynka (może to być talerzyk czy gliniana czarka), żeby spokojnie się tliło. Jedno drewienko Palo Santo można używać wielokrotnie, aż całkowicie się spali.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

##whileyouwerebusy2 Mar 28, 2019 o 6:46 PDT

Wypróbujecie to oryginalne kadzidło? Na zachętę dodamy, że posłużyło ono za inspirację dla jednego z hitów zespołu Years & Years oraz widziałyśmy je już u naszych ulubionych influencerek, w tym Jessiki Mercedes.

Gdzie kupić Palo Santo?

Jeśli zastanawiacie się, gdzie można takie Palo Santo kupić, podpowiadamy. Szukajcie go w sklepach ezoterycznych lub z aromaterapią, dobrym źródłem jest też po prostu internet (naturalne kadzidło dostępne jest w ofercie m.in. Purnama Rituals, Yoga Bazar czy Joy In Me). Coraz częściej pojawia się też na targach eko i kosmetyów naturalnych. Zwykle jest dostępne na sztuki lub zapakowane w paczuszki po kilka, a nawet kilkanaście drewienek. Kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.