Na nocnym niebie widać niezliczoną ilość gwiazd, lecz tylko cztery z nich miały szczególne znaczenie dla starożytnych astrologów: Aldebaran, Regulus, Fomalhaut i Antares. Określa się je mianem Gwiazd Królewskich, których ruch jest równie ważny, co ruch Słońca i Księżyca. Dawniej nazywano je Czterema Strażnikami Nieba. Postrzegano je jako "archaniołów strzegących czterech stron świata". Te gwiazdy do dziś odgrywają główne role w decydujących zjawiskach kosmicznych. 

Portal Gwiezdnych Wrót: gwiazda Antares i Słońce

Od 2 do 4 grudnia 2023 Słońce zrówna się z gwiazdą Antares, aktywując duchowy Portal Gwiezdnych Wrót. Antares jest strażnikiem zachodniego nieba, sercem (czyli centrum) konstelacji Skorpiona oraz miejscem spoczynku dla dusz, które opuściły ziemskie wcielenia, aby udać się do "wyższych wymiarów". Według astrologii jako "serce Skorpiona" Antares aktywuje naszą czakrę serca. Odblokowuje boską intuicję. Niegdyś wierzono, że strzała Strzelca celuje prosto w tę gwiazdę. Symbolicznie oznacza to, że my wszyscy powinniśmy nosić serce na dłoni i uczynić miłość swoim najważniejszym celem.

Jak wkroczyć w nowy rok w wysokiej wibracji?

Poświęć początek grudnia swoim pasjom i zaufaj temu, dokąd prowadzi Cię intuicja. Niech silne przeczucia wyznaczą Ci drogę, którą w spełnieniu chcesz podążać w nowym roku. Duchowe przewodnictwo gwiazdy Antares nada Twojemu życiu wyższy cel. Jako "miejsce spoczynku dusz" Antares aktywuje również energię refleksji. Zostaniesz poproszona o pożegnanie sytuacji i emocji, które już Ci nie służą. 

Chociaż w tym czasie może towarzyszyć ci poczucie żalu, musisz nastawić się na lepsze jutro i nadchodzące nowe możliwości. Tak, jak Wszechświat jest nieskończony, tak i Ty masz nieskończenie wiele szans na ulepszenie swojego życia. Podziękuj sobie za to, co już osiągnęłaś. W ostatnich miesiącach wiele się zadziało. Niech te rzeczy zainspirują cię do stawiania odważnych kroków naprzód. 

Nasze życie na Ziemi polega na kochaniu, odczuwaniu oraz doświadczaniu. Portal Gwiezdnych Wrót Antares pomoże nam połączyć się z miłością, którą jesteśmy i którą obdarzamy inne istoty. 

Kiedy Słońce przecina się z gwiazdą Antares, mamy okazję oczyścić się z żalu i wpuścić do wnętrz wysokie wibracje. Czas na grudniowe podsumowanie. Okaż sobie bezwarunkową miłość i wybacz sobie popełnione błędy. Uwierz w swoją wartość, zaakceptuj zmiany oraz kieruj się sercem, podejmując decyzje. 

Duchowa praca z energią Antares przygotuje cię na nowy rok:

  • Przeanalizuj swoje dotychczasowe życie i uhonoruj przebyte zmiany
  • Medytuj nad czarą serca
  • Zaopiekuj się sobą i dużo odpoczywaj
  • Napisz do siebie list z przebaczeniem, który uwolni cię od poczucia żalu
  • Zwracaj uwagę na swoje sny, tuż po przebudzeniu zapisz je w dzienniku.