Pierwsza część konkursu, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, już za nami - poziom był naprawdę wysoki, a spośród licznych zgłoszeń udało się wybrać szesnastu internetowych twórców, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Wśród wybranych znaleźli się blogerzy podróżniczy, kulinarni, sportowi, górscy i lifestyle'owi. Komisja konkursowa oceniła dokładnie styl pisania, wartość merytoryczną oraz atrakcyjność wizualną nadesłanych materiałów. Pod uwagę brała też liczbę fanów (minimum 5 tys. użytkowników miesięcznie na blogu, 2 tys. fanów na Facebooków oraz 1 tys. na Instagramie) i dokładnie sprawdziła odpowiedź na pytanie otwarte, które konkursowicze znaleźli w specjalnym formularzu: "Dlaczego to właśnie Ty masz wziąć udział w konkursie?".

-Poziom zgłoszeń w tym roku był bardzo wysoki, cieszymy się, że z każdym rokiem blogów promujących podróżowanie po Polsce jest coraz więcej i są one prowadzone na coraz wyższym poziomie - zdradza nam Agnieszka Franus, redaktor naczelna National Geographic Polska i National Geographic Traveler. 

Przed blogerami drugie zadanie: każdy z nich dostał do przedstawienia jedno z 16 polskich województw, które muszą przedstawić w 3 wpisach na blogu oraz 2 filmach z podroży po danym regionie. Ze stworzeniem i publikacją materiałów powinni wyrobić się na przestrzeni 42 dni. Zwycięzców, którzy walczą o  atrakcyjne nagrody pieniężne i niespodzianki, poznamy we wrześniu, ale już dziś możecie zobaczyć sylwetki blogerów, którzy biorą udział w Mistrzostwach i śledzić ich poczynania. 

"Ewidentnie widać, że Polska Organizacja Turystyczna w swojej strategii oraz w projektach, które podejmuje, mocno (od przynajmniej dwóch sezonów) stawia na świat digital i rynek influencerów podróżniczych. I bardzo dobrze, bo innej drogi nie ma, a jutro dzieje się już dziś. Dość powiedzieć, że właśnie blogosfera podróżnicza w badaniu Blog Power sprzed kilku lat została uznana przez respondentów za budzącą największe zaufanie i sympatię spośród wszystkich branż" rozważa Marcin Nowak, członek jury i współautor nagradzanego i wyróżnianego bloga i kanału YT "Gdziewyjechac.pl - Wędrowne Motyle". "Konkurs Turystyczne Mistrzostwa Blogerów, organizowany jest już drugi raz, co zapewne jest wynikiem nie tylko świetnych zasięgów i dobrej prasy po pierwszej edycji, która niejako 'przecierała szlak', ale i wysoką oceną jakości treści, którą wytworzyli influencerzy rok temu. Sam przeglądałem niedawno wydawnictwo złożone w Burda Media, które przy tej okazji powstało i naprawdę jest to materiał, który dobrze się czyta i który ładnie wygląda. Konkurs ten daje szansę pokazania się nie tylko znanym i doświadczonym 'wybrańcom', ale wielu nowym, ambitnym twórcom i zapewne dla kilku będzie też okazją do kolejnego kroku w karierze i pozyskaniu nowej widowni. Zwłaszcza, że w akcję angażują się organizacje turystyczne, lokalne stowarzyszenia, miłośnicy regionu, wiele ludzi" dodaje Nowak.

Drugi etap II edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów już wystartował 

Jak przedstawia się najlepsza szesnastka? Oto blogerzy, którzy wyruszają w Polskę, żeby odkryć jej najpiękniejsze zakątki i stworzyć wyjątkowe treści: Wolnym Krokiem (Agnieszka Ilnicka i Krystian Łysyganicz) - Dolnośląskie, Wszędobylscy (Anna Żuchlińska i Adrian Czaszyński) - Kujawsko-Pomorskie, Życie w podróży (Mikołaj Cichomski) - Lubelskie, Zbieraj się! (Magda i Jacek Zbieraj) - Lubuskie, Geeki Podróżniki (Magda i Przemek Czatrowscy) - Łódzkie, Polska Po Godzinach (Kasia Łaskawiec i Tomek Sawirski) - Małopolskie, traveLover (Patrycja Jaskot) - Mazowieckie, Człowiek Przygoda (Paweł Szpala) - Opolskie, Road Trip Bus (Kasia Kosowska i Wojtek Grabowski) - Podkarpackie, Głodny Świata (Filip Turowski) - Podlaskie, Banita Travel (Anita Demianowicz) - Pomorskie, Powroty (Patrycja Pająk) - Śląskie, 101 Countries Before 50 (Anita i Paweł Skowera) - Świętokrzyskie, Podróże po kulturze (Zofia Jurczak) - Warmińsko-Mazurskie, Zależna w podróży (Agnieszka Ptaszyńska) - Wielkopolskie, Świat według Rostków (Sandra i Rafał Rostkowscy) - Zachodniopomorskie. 

Czym dokładnie się zajmują i jakie treści przygotują? Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie sylwetki finalistów Mistrzostw Blogerów>>