Szybko przetłuszczający się skalp to problem wielu z nas. Niektórzy mówią, że "taki już nasz urok" i radzą pogodzić się z tym, że mycie włosów to dla nas codzienny obowiązek. My jednak wciąż się nie poddałyśmy i szukamy kolejnych sposobów na utrzymanie świeżej i pięknej fryzury przez co najmniej kilka dni. Niektórzy nazwą to aktem desperacji, ale TikTok niejednokrotnie podsunął nam (i całemu światu) nietuzinkowe rozwiązania powszechnych problemów, więc właśnie tam szukałyśmy sposobu na szybko przetłuszczające się włosy.

TikTokowe sposoby na szybko przetłuszczające się włosy. Czy drogeryjny szampon może być rozwiązaniem?

Masz problem z szybko przetłuszczającymi się włosami? Po jednym dniu, a czasem już wieczorem wyglądają, jakbyś użyła za dużo produktu i jesteś zmuszona do mycia ich codziennie? Możesz chcieć wypróbować jeden z tych sposobów (zdradzamy, że jeden produkt jest dosyć kontrowersyjny). 

@abbeyyung @ALISSIA hope this helps!! 🖤 #greasyhair #greasyhairtips #oilyhair #oilyhairhacks ♬ original sound - Abbey Yung
  • Upewnij się, że używasz szamponu, który dobrze oczyszcza skórę głowy

Yung zwraca uwagę na to, że pomimo trendu na kosmetyki naturalne, wiele z nich nie spełnia swojej funkcji, czyli nie oczyszcza prawidłowo skóry głowy. Podpowiada, że warto wybierać produkty reklamowane jako oczyszczające lub detoksykujące. W tej kategorii poleca między innymi szampon QUAI, K18 oraz...Pantene Volume&Body, który kupisz w każdej drogerii za około 18 złotych. Wszystkie te produkty mają wspólną cechę – ich formuła jest przejrzysta, a brak kremowych składników ma sprawić, że nie będą się one odkładać na skórze głowy. 

  • Używaj produktów, które zawierają kwas salicylowy

Złuszczanie i oczyszczanie to podstawa zrównoważonej pielęgnacji zarówno skóry twarzy, jak i głowy. Kwas salicylowy natomiast to składnik numer jeden, który ci w tym pomoże. W przypadku kosmetyków do skalpu znajdziesz go najczęściej w peelingach kwasowo-enzymatycznych. Z polecanych jest to kuracja złuszczająca The Inkey List. Równie skuteczne w przypadku skóry głowy, mogą się okazać produkty przeciwłupieżowe, które często (ale nie zawsze) ten kwas posiadają w składzie. 

Od siebie możemy dodać, że nie tylko kwas salicylowy dobrze złuszcza. Liczy się przede wszystkim sam proces, a nie konkretny składnik. Peeling kwasowy Anwen Aware Scalp z kwasami AHA, mocznikiem i prebiotykiem oczyści równie skutecznie. Warto spróbować też kwasu glikolowego, który znajdziesz w peelingu trychologicznym Tołpa. 

Oto 3 sposób na przetłuszczające się włosy. Zainwestuj w jeden produkt

Nie łudzimy się, większość z nas – walczących z problemem szybko przetłuszczających się włosów – wypróbowała już każdy możliwy kosmetyk mogący opóźnić ten proces. Jeśli twoja półka ugina się pod ciężarem wszelkiego rodzaju szamponów, serów i peelingów, tym razem przychodzimy z niekosmetyczną radą. Zainwestuj w dobrą szczotkę. Kolejnym sposobem znalezionym na TikToku, jest rozczesywanie włosów przez 1 do 3 minut przed snem – pomoże to usunąć od 40 do 70% nagromadzonego na skórze sebum. Użyj szczotki z włosia dzika, które ma właściwości absorbujące. Dzięki temu równomiernie rozłożysz nagromadzone sebum na całej długości włosa, co może ci zapewnić kilka dodatkowych dni między myciem. 

Na cieńszych i rzadszych włosach przetłuszczające się kosmyki będzą znacznie szybciej widoczne, niż na gęstych i bujnych fryzurach. Czasem też może nie być sposobu na ten proces i faktycznie "taki już nasz urok". Warto jednak wypróbować wszystkie możliwe opcje, zwłaszcza, że te trzy nie wymagają ani dużego nakładu finansowego, ani czasochłonnych zabiegów. Koszt jest niewielki, a efekt może być powalający.