Jennifer Lawrence pojawi się dziś wraz z innymi gwiazdami Hollywood na scenie Dolby Theatre, aby wręczyć najważniejszą nagrodę wieczoru. Będą jej towarzyszyć m.in.: Nicolas Cage, Chris Hemsworth,  Lupita Nyong’o, Catherine O’Hara, Matthew McConaughey, Al Pacino, Michelle Pfeiffer i Zendaya.

Oscary 2024: Jennifer Lawrence błyszczy na czerwonym dywanie w kreacji Dior Haute Couture 

Jennifer Lawrence jako kolejna gwiazda (zaraz po Sandrze Hüller z "Anatomii upadku") wybrała na dzisiejszy wieczór look w stylu glamour hołdujący złotej erze Hollywood. Aktorka i ambasador domu mody Dior spacerował po czerwonym dywanie w oszałamiającej sukni couture francuskiego domu mody. Choć na pierwszy rzut oka gorsetowa kreacja maxi ozdobiona grochami na całej powierzchni wydaje się dość minimalistyczna, jej wykonanie zajęło aż 1500 godzin.

Jennifer Lawrence Oscary 2024Aliah Anderson/Getty Images

Sukienka Jennifer została uszyta ręcznie z jedwabnej mory, która powstaje poprzez sprasowanie ze sobą mokrych warstw materiału pod wpływem ciepła, aby uzyskać charakterystyczny efekt marszczenia. Aktorka postawiła na nietypowy look, gdyż wzory są rzadko wybierane na czerwony dywan. Gwiazdy trzymają się raczej bezpieczniejszych opcji. Musimy jednak przyznać, że odstępstwo od reguły w wykonaniu Lawrence to mistrzostwo i idealny przepis na to, jak wyróżnić się z klasą. Gwiazda dodała do kreacji jedynie delikatną biżuterię, minimalistyczny makijaż oraz fale w stylu Hollywood, ale to wystarczyło by wyglądać niczym gwiazda z lat 50. Jesteśmy na tak!

Grochy w stylu retro to najmodniejszy wzór na wiosnę 2024

Wybór właśnie takiej kreacji nie był przypadkowy bowiem grochy w stylu retro to jedne z najmodniejszych wzorów na wiosnę i lato 2024. Ubrania ozdobione tym stylowym printem pojawiły się oczywiście u Diora, a także w kolekcji domu mody Balmain, który poświęcił znaczną część kolekcji SS24 temu printowi, Dolce&Gabbana oraz Carolina Herrera. Wzór o wdzięcznej nazwie „polka dot” będziemy nosić na wiosnę wzorem Jennifer na sukienkach (zarówno eleganckich, jak i codziennych), garniturach, bluzkach oraz kombinezonach.

Dior Haute CoutureDior Haute Couture wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics