Gwiazdy na Oscarach 2023: stylizacje vintage

Drugi obieg to już nie tylko silny trend w modzie, a tendencja, która na stałe zapisała się w rzeczywistości i idea, którą wybiera dziś prawie każdy (w końcu najbardziej ekologiczne ubrania to te, które już powstały). Coraz śmielej po kreacje vintage sięgają też gwiazdy, które zamiast wypożyczać lub kupować nowe suknie na oficjalne imprezy, decydują się zajrzeć do archiwów największych domów mody, by wybrać z nich prawdziwe perełki sprzed wielu lat. 

Oscary 2023: Salma Hayek zabrała na czerwony dywan swoją córkę. Aktorka i 15-letnia Valentina wyglądały jak siostry>>

Wśród kreacji, które wywołują u nas przyspieszone bicie serca, na samym podium znajdują się archiwalne suknie, które aktorki, modelki, piosenkarki i celebrytki zakładają na czerwony dywan.

Podobnie było i wczoraj wieczorem, kiedy w Dolby Theatre na czerwonym (a właściwie szampańskim) dywanie zaczęły pojawiać się gwiazdy. Udało nam się wypatrzeć kilka looków z drugiego obiegu. Uwagę zwróciły między innymi Cate Blanchett w komplecie z topem i spódnicą maxi Louis Vuitton, które łączyły custom z archiwalną modą (aktorka opowiadała w wywiadach, że na takie okazje będzie wybierać tylko ubrania, które już wcześniej miała na sobie, projekty vintage i te przerobione, czyli reworked). Do "zielonego dywanu" dołączyły w tym roku też Vanessa Hudgens w sukni Chanel, Rooney Mara w kreacji z archiwów Alexander McQueen oraz Winnie Harlow w żółtej maxi Giorgio Armani z kolekcji haute couture wiosna-lato 2005.

Oscary 2023: suknie vintage Cate Blanchett, Vanessy Hudgens i Rooney Mary. Te gwiazdy promowały drugi obieg na najsłynniejszym czerwonym dywanie / GettyImages

Na słynnym oscarowym afterparty, czyli imprezie Vanity Fair, do klubu vintage wpisały się też Kerry Washington w Donna Karan i Kendall Jenner w Jean Paul-Gaultier.

Oscary 2023: Polka zachwyca na czerwonym dywanie w Hollywood! Sandra Drzymalska wystąpiła w sukience słynnego francuskiego domu mody>>

Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii, gdzie mamy dla Was jeszcze więcej zdjęć zachwycających looków vintage z czerwonego dywanu Oscarów 2023.

Oscary 2023: Ana de Armas w sukience inspirowanej słynną kreacją Marilyn Monroe, którą nosiła Kim Kardashian? Filmowa "Blondynka" zachwyciła>>

Oscary 2023: suknie gwiazd [najpiękniejsze stylizacje, dużo zdjęć]>>