Doroczna gala rozdania Oscarów jest dla nas prawdziwą estetyczną ucztą - co roku typujemy dla was najlepsze kreacje gwiazd, ale nie zaniedbujemy też sfery beauty, czyli najbardziej zjawiskowych makijaży i fryzur. Tego roku mocno liczymy na to, że na czerwonym dywanie pojawi się jeszcze więcej znanych nazwisk, ponieważ gala powraca do swojej dawnej formuły. Po pandemicznych zawirowaniach, ceremonia ponownie odbywa się w Dolby Theater w Hollywood (rok temu zorganizowano ją na dworcu Union Station), więc możemy liczyć na całą plejadę looków prosto od najbardziej rozchwytywanych makeup artists i fryzjerów. Oczywiście nie obyło się bez małych zmian w formule, a nawet kontrowersji. Przede wszystkim zdecydowano się skrócić galę i 8 statuetek (m.in. za najlepsze makijaże i fryzury, najlepszy krótkometrażowy film animowany czy montaż) wręczyć jeszcze przed rozpoczęciem właściwej ceremonii. Przeciwko tej zmianie zaprotestowała Jessica Chastain, która zapowiedziała, że w akcie niezgody być może nie pojawi się na gali - jednak (na szczęście) słowa nie dotrzymała i mogliśmy podziwiać jej niesamowity look.

Bez względu jednak na listę gości, możecie liczyć na naszą obszerną relację na żywo z red carpet, w której pokażemy wam najbardziej zachwycające makijaże i fryzury wieczoru. Stay tuned!

Oscary 2022: Najpiękniejsze makijaże

Wśród gwiazd, które zdecydowanie zasługują na wyróżnienie w kategorii makeup, jest Lily James. Brytyjka oddała się w ręce naszego ulubionego guru od makijażu - Hunga Vanngo, który wyczarował dla niej eteryczny look skąpany w subtelnych pastelach. To wystarczyło, by podkreślić urok jej romantycznej sukni od atelier Versace.

Uwagę przykuła też oczywiście weteranka gali Oscarów i niekwestionowana ikona kina - Nicole Kidman. Aktorka, która brawurowo zagrała Lucille Ball w "Being the Ricardos", postawiła na mocne usta w kolorze głębokiej, winnej czerwieni. Stanowiły tym samym wyrazisty akcent, który wybijając się na pierwszy plan, znakomicie podkreśliły gołębi błękit jej kreacji.

W napięciu czekaliśmy też na występ Zendayi, która do tej pory nigdy nie zawodziła jeśli chodzi o wybór makijażu i fryzury. Aktorka jak zwykle pokazała się od najlepszej strony - do swojej oryginalnej kreacji Maison Valentino dobrała rozświetlający makeup z metalicznym, srebrnym cieniem na oku oraz uwydatniającym usta błyszczykiem.

Getty Images

Oscary 2022: Najpiękniejsze fryzury

Gdy mowa o fryzurach, tutaj nie było dużych zaskoczeń - królowały wszelkiego rodzaju upięcia i koki w klimatach glamour. Uwiódł nas szczególnie look Zoë Kravitz, która zdecydowała się na fryzurę w stylu Audrey Hepburn z zaczesaną na bok mikrogrzywką. 

Jednak oprócz standardowych upięć, zanotowałyśmy inną, ciekawą tendencję w stylizacji włosów, która zasługuje na wzmiankę - wielki powrót fryzury typu blowout. Chodzi o pełne objętości włosy odbite u nasady, układające się w spływające kaskady. Spopularyzowały ją supermodelki w latach 90. i dziś, niemal po trzech dekadach, znowu wraca do łask. W takiej odsłonie zaprezentowały się m.in. Penelope Cruz, Jennifer Garner czy Kristen Stewart.

Getty Images

Wszystkie looki z oscarowej gali obejrzycie w galerii >>