Kontrowersje wokół 94. ceremonii wręczenia Oscarów

Kilka dni temu zrobiło się głośno o 94. ceremonii wręczenia Oscarów w związku z wprowadzonymi restrykcjami sanitarnymi. Na wydarzenie wpuszczeni zostaną jedynie goście posiadający certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19. Oprócz tego przed wejściem do Dolby Theatre będą zmuszeni pokazać dwa testy PCR z wynikiem negatywnym. Teraz zawrzało w związku z pogłoskami o decyzji skrócenia transmisji z ceremonii. Ma się to odbyć kosztem mniej popularnych kategorii, mianowicie 8 z nich ma zostać wręczone i nagrane przed docelową galą.

Oscary 2022: oświadczenie Akademii Filmowej 

Decyzje są prawdopodobnie podyktowane faktem, że 93. ceremonia wręczenia Oscarów okazała się fiaskiem pod względem oglądalności. Wówczas odnotowano najniższe zainteresowanie w ostatnich dekadach. Prezydent Akademii wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, dlaczego podjęto takie decyzje i zapewnia, że zrobiono to dla dobra organizacji i wzbudzenia większego zainteresowania galą wśród fanów kina. 

Po uważnym wysłuchaniu opinii i sugestii naszej społeczności filmowej, naszego partnera sieciowego i wszystkich tych, którzy kochają Oscary, stało się oczywiste, że musimy podjąć pewne decyzje dotyczące transmisji, które są w najlepszym interesie przyszłości naszego programu i naszej organizacji. - David Rubin, Prezydent Akademii

Oscary 2022: kategorie usunięte z transmisji na żywo  

Gala rozpocznie się godzinę przed oficjalną transmisją na żywo i to wtedy zostaną wręczone nagrody. Między innymi za: montaż, ścieżkę dźwiękową, scenografię, charakteryzację, dźwięk, krótkometrażowy film dokumentalny oraz animowany. Następnie zespół produkcyjny zmontuje nagrania i będą one emitowane jako wtrącenia w trakcie ceremonii. 

Oscary 2022 odbędą się 27 marca w Los Angeles. W roli prowadzących wystąpią Regina Hall, Amy Schumer oraz Wanda Sykes.