Oscary 2021: zwycięzcy. Kto zdobył statuetkę? >>>

Nieco ponad miesiąc temu odbyła się 93. ceremonia rozdania Oscarów — czyli najważniejszych nagród w świecie kina, a Akademia już teraz podała publicznie datę przyszłorocznej ceremonii. Kiedy i gdzie odbędzie się gala? Sprawdźcie!

Oscary: nagrody filmowe w liczbach >>

Oscary 2022: kiedy odbędzie się ceremonia?

Pierwotnie 94. ceremonia rozdania Oscarów była planowana na 27 lutego 2022 roku. Jednak jak właśnie się dowiedzieliśmy, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zdecydowała, że gala obędzie się z miesięcznym opóźnieniem, czyli 27 marca. Miejsce imprezy natomiast pozostaje bez zmian. Za rok ponownie będziemy oglądać gwiazdy z historycznego Dolby Theatre w Hollywood.

Wyznaczenie takiej, a nie innej daty jest spowodowane wydarzeniami sportowymi, które będą transmitowane w telewizji na przestrzeni niemal całego lutego.

Akademia zdecydowała się również na powrót do standardowego okresu kwalifikacji filmów. Oznacza to, że o nominacje mogą się starać produkcje, które ukażą się na ekranie od 1 marca do 31 grudnia 2021 roku. Nie zmieniono także zasad co do „miejsca” premiery filmu — serwisy streamingowe takie jak Netflix, nie będą musiały starać się o dystrybucję kinową tytułów.

Dokładne szczegóły dotyczące składania wniosków poznamy w przyszłym miesiącu.

Tańczący Anthony Hopkins z Salmą Hayek to najlepsze co dziś zobaczycie. Tak aktor świętował zdobycie Oscara w kategorii ,,Najlepszy aktor pierwszoplanowy" >>>

W Polsce ceremonia wręczenia Oscarów 2022 odbędzie się tradycyjnie w nocy z niedzieli na poniedziałek 28 marca. Nominacje zostaną ogłoszone 8 lutego 2022 roku.

Oscary 2021: modowe komentarze — te kreacje wyróżniły Joanna Horodyńska, Julia Banaś , Cajmel, Ofelia i Alexiiteresa >>