Jedno jest pewne — to będzie gala inna niż poprzednie. Zupełnie nowa data, zaskakujący temat przewodni i plejada gwiazd wśród prowadzących... to tylko kilka wyróżników 93. ceremonii Oscarów. Gdzie odbędzie się wydarzenie i kogo zobaczymy wśród gospodarzy wieczoru?

Oscary 2021: nominacje. Które filmy mają szansę na słynną statuetkę?>>

Oscary 2021: kiedy odbędzie się ceremonia?

93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 25 kwietnia na Union StationLos Angeles oraz tradycyjnie w Dolby Theatre w Hollywood. Akademia podjęła również decyzję o uwzględnienie lokalizacji w Europie, które umożliwią nominowanym udział w ceremonii. Decyzja jest spowodowana faktem, iż wielu nominowanych wyraziło niezadowolenie z braku możliwości udziału zdalnie. Akademia wyjątkowo na tę okazję przygotuje specjalne studio w Londynie i Paryżu.

Oscary 2021 odbędą się na żywo! Nie będzie połączeń na Zoomie, za to będą testy na koronawirusa. Co jeszcze wiemy o zbliżającej się ceremonii?>>>

Oscary 2021: kto poprowadzi galę?

Producenci wydarzenia Jesse Collins, Stacey Sher i Steven Soderbergh pochwalili się znakomitymi osobistościami, które poprowadzą tegoroczną ceremonię! Wśród gospodarzy gali znaleźli się ubiegłoroczni zdobywcy Oscarów: Brad Pitt, Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Bong Joon-Ho oraz Laura Dern. Gwiazdorskiej piątce będą towarzyszyć także: Zendaya, Angela Bassett, Don Cheadle, Halle Berry, Bryan Cranston, Regina King, Harrison Ford, Marlee Matlin, Rita Moreno oraz Reese Witherspoon.

Oscary 2021: Akademia stawia na prawdę i naturalność

Tematem przewodnim gali będzie hasło ,,Stories Matter". Akademia wystosowała prośbę do nominowanych, aby zgadzali się podczas wywiadów opowiadać osobiste historie o tym, co doprowadziło ich do tego momentu, w którym obecnie się znajdują. Organizatorzy zadeklarowali także darmowe porady dotyczące przygotowywania przemów oraz zachęcają do osobistych, a także spontanicznych podziękowań.

Oscary 2021 na żywo z Europy! Akademia wybierze specjalne miejsca, aby umożliwić nominowanym uczestnictwo w ceremonii>>

 

Tylko w CANAL+! 93. ceremonia rozdania Oscarów – na żywo, w nocy niedzieli na poniedziałek, o godzinie 2:00. Oglądaj na CANAL+ PREMIUM lub w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.