93. gala rozdania Oscarów na pewno przejdzie do historii z kilku powodów. Ze względu na trwającą nadal pandemię organizatorzy musieli przenieść to słynne wydarzenie na koniec kwietnia. Na dodatek, nagrody zostały przyznane nie w Dolby Theatre, a... na dworcu kolejowym Union Station. Pamiętacie, że część gwiazd odbierając Złote Globy były w strojach nieformalnych? Na Oscarach nie było na to miejsca, a to z powodu zasad dotyczących dress code'u...

Oscary 2021: najpiękniejsze stylizacje gwiazd [suknie, kreacje, stroje]

Producenci ceremonii zwrócili uwagę nominowanym, aby unikali casual'owego stylu. Dress code na Oscarach 2021 został określony jako ,,Inspirational and Aspirational".  Co to oznaczało? "Dążymy do połączenia inspiracji i aspiracji, co w rzeczywistości oznacza, że ​​formalny strój jest w porządku, ale swobodny naprawdę nie jest" - przyznali producenci show jeszcze przed galą. 

Kto wziął udział w Oscarach? Lista gwiazd jak zawsze była tajemnicą do ostatniej chwili, ale producenci ujawnili nazwiska prezenterów gali. Na kilka godzin przed transmisją wiedzieliśmy, że na wizji pojawią się m.in. Riz Ahmed, Angela Bassett, Halle Berry, Bong Joon-ho, Don Cheadle, Bryan Cranston, Viola Davis, Laura Dern, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Joaquin Phoenix, Brad Pitt, Reese Witherspoon, Steven Yeun, Renee Zellweger, a także Zendaya. 

Na czerwonym dywanie pojawił się m.in. nominowany za drugoplanową rolę męską Paul Raci ("Sound of metal"), Glenn Close, wokalistka Diane Warren, reżyserka Emerald Fennell, wokalistka Laura Pausini, Leslie Odom Jr. czy Steven Yeun. Pierwsze wrażenia? Nie było wielkich zaskoczeń, ale na przykład stylizacja Gucci Celeste Waite (ta torebka!) zachwyciła całą naszą redakcję, a złota kreacja Carey Mulligan od Valentino była opisywana na całym świecie. Na naszej liście najlepiej ubranych znalazły się także: Amanda Seyfried, Vanessa Kirby, Zendaya (gwiazda miała na sobie biżuterię Bulgari składającą się ze 183 karatów, co więcej, jej suknia świeci w ciemności!), Margot Robbie, Angela Bassett oraz Regina King. Sporo się też mówi o Chloe Zhao. Reżyserka nie tylko jest drugą kobietą, która zdobyła statuetkę dla najlepszego reżyseria, ale Chinka przybyła na galę w sneakersach!