W tym roku gwiazdy chętnie wybierały kreacje Chanel. W rozkloszowanej czarnej sukni ze sznurem pereł przewiązanym w pasie i białym kwiatem na dekolcie pojawiła się na słynnym oscarowym red carpet Penelope CruzMargot Robbie z kolei zadała szyku w sukni Chanel Couture z kolekcji z 1994 roku - dokładnie tej, w której pozowała w połowie lat 90. Claudia Schiffer. W Chanel wystąpiły też Lucy Boynton (czarno-biała maxi z bufiastymi rękawami i zaokrąglonym kołnierzykiem), a także znana z nominowanego do Oscara 2020 "Pewnego razu... w Hollywood" aktorka Margaret Qualley. Wybrała ona delikatną suknię francuskiego domu mody z dekoltem halter i "pierzastym" dołem. 

Oscary 2020: różowe sukienki. Oto najmodniejszy kolor kreacji na czerwonym dywanie Akademii>>

Billie Eilish klasycznie już - awangardowo. Wokalistka pozowała fotografom ubrana w miękki komplet bazujący na słynnym tweedowym "mundurku" Chanel (zdobiony aplikacjami logotypów), sportowe buty oraz rękawiczki z nadrukowaną nazwą marki. 

Oscary 2020: najpiękniejsze makijaże i fryzury z czerwonego dywanu>>

Wspaniałe kreacje Chanel z Oscarów 2020 zobaczycie w naszej galerii. 

W nocy z 9 na 10 lutego miłośnicy kina mogą oglądać na żywo 89. ceremonię wręczenia Oscarów®, którą poprzedzą rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek lutego w  godzinach 00:30 – 2:00 ma miejsce transmisja z czerwonego dywanu. O godzinie 2:00 czasu polskiego rozpoczyna się gala oscarowa®. Planowany koniec transmisji to 5:00. Tego samego dnia, 9 lutego o 22:30 CANAL+ wyemituje skrót z gali. Studio oscarowe® CANAL+ prowadzą dziennikarze filmowi Karolina Korwin-Piotrowska (prowadząca „Aktualności filmowe” w CANAL+) oraz Błażej Hrapkowicz (prowadzący „Kino mówi” w ALEKINO+).

Oscary 2020: Jan Komasa i aktorzy filmu "Boże Ciało" na czerwonym dywanie>>

Oscary 2020: najpiękniejsze suknie gwiazd [STYLIZACJE, KREACJE, ZDJĘCIA]>>