Kolejny raz będziemy śledzić Oscary z wypiekami na twarzy, a to z powodu nominacji dla polskiego filmu. To już pewne, "Boże ciało" Jana Komasy powalczy o najważniejszą nagrodę filmową na świecie. Okazuje się, że polscy kinomani będą mogli obejrzeć rozdanie nagród w swoich telewizorach. 

Filmy nominowane do Oscara 2020, które obejrzysz na Netflix >>

Oscary 2020: "Boże Ciało" otrzymało nominację! Z kim Jan Komasa powalczy o złotą statuetkę? >>

Oscary 2020: nominacje. Które filmy mają szanse na złotą statuetkę? >>

Oscary 2020. Gdzie obejrzeć transmisję z gali rozdania nagród?

Transmisja z 92. gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® będzie dostępna również w Polsce. CANAL+ już ujawnił, że jako jedyny w naszym kraju udostępni relację z gali zorganizowanej w Hollywood. "Oscary® zostaną wyemitowane w paśmie odkodowanym dla wszystkich abonentów platformy CANAL+ oraz abonentów wybranych sieci kablowych" - możemy przeczytać w informacji prasowej. Na dodatek, CANAL+ jest też koproducentem "Bożego ciała" Jana Komasy, filmu nominowanego w kategorii "Międzynarodowy Film Pełnometrażowy" (International Feature Film). 

Reakcja siostry Jana Komasy na wiadomość o nominacji do Oscara dla "Bożego Ciała" to najlepsze co zobaczycie teraz w internecie >>

"W nocy z 9 na 10 lutego miłośnicy kina będą mogli oglądać na żywo 89. ceremonię wręczenia Oscarów®, którą poprzedzą rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek lutego w  godzinach 00:30 – 2:00 będzie mieć miejsce transmisja z czerwonego dywanu. O godzinie 2:00 czasu polskiego rozpocznie się gala oscarowa®. Planowany koniec transmisji to 5:00. Tego samego dnia, 9 lutego o 22:30 CANAL+ wyemituje skrót z gali. Studio oscarowe® CANAL+ poprowadzą dziennikarze filmowi Karolina Korwin-Piotrowska (prowadząca „Aktualności filmowe” w CANAL+) oraz Błażej Hrapkowicz (prowadzący „Kino mówi” w ALEKINO+)."